Служба “102” повідомляє

Як інформує міський відділ міліції
Як інформує міський відділ міліції
У період із першого по десяте травня у Бориславі скоєно п’ять крадіжок, дві з яких мали характер дрібних крадіжок чужого майна. Маємо також п’ять сімейних сварок, три випадки погроз фізичною розправою, одне шахрайство, чотири випадки вчинення хуліганських дій,

один факт незаконного поводження зі зброєю, дев’ять випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, дві дорожньо-транспортні пригоди без потерпілих, один факт привласнення і розтрати майна, два випадки втрати речей із власної необережності, один нещасний випадок у побуті, сім випадків пошкодження майна, один злочин проти життя та здоров’я особи, шість випадків настання смерті, один факт втрати документів і печаток та ще десять випадків порушення закону, віднесені до категорії інших злочинів.

Велика кількість свят зумовила значну кількість звернень звернень у чергову частину, у яких; громадяни повідомляють про факти порушення громадського спокою. Так, 1 травня близько 23.35 у чергову частину надійшло повідомлення про те, що в одній із квартир будинку 22 на вул. С. Коваліва вчинили сварку. Другого травня мешканка вул. Бандери гр. К. телефоном повідомила, що її сусід вчинив із нею сварку, у ході якої ображає її нецензурними словами. Четвертого травня від мешканців будинку вул. Т. Шевченка, 49 близько 21.00 надійшла скарга на невідому особу, яка ходить під’їздом та стукає у двері усіх квартир, а 7.05 мешканці вул. А. Міцкевича поскаржилися на групу осіб, які біля магазину «СВ Люкс» близько 18.00 розпивали спиртні напої.

Восьмого травня мешканка вул. С. Коваліва гр. Б. повідомила, що на вул. Зеленій неподалік ЗОШ № 4 гр, Р. вчинив сварку із компанією дівчат-підлітків, а мешканка вул. Д. Галицького гр. М. попросила захистити її від колишнього чоловіка, який прийшов у її помешкання у нетверезому стані, вчинив сварку та хоче забрати спільну дитину.

Серед повідомлень громадян про факти порушення громадського порядку є ряд звернень громадян, у яких мешканці міста просять працівників міліції втрутитися, бо неадекватна поведінка окремих городян заважає відпочинку. Зокрема, мешканці будинку по вул. Д. Галицького, 42 близько першої години ночі шостого травня звернулися у чергову частину із проханням зупинити дії невідомої особи, яка стукає у двері під’їзду та заважає людям відпочивати. На некоректну поведінку власників атракціонів, які розташувалися на пл. Івана Франка, десятого травня поскаржилася мешканка вул. А. Міцкевича гр. М. На переконання громадянки, адміністрація атракціонів заголосно транслює музичний супровід, що порушує тишу та .заважає відпочивати мешканцям житлових будинків, які розташовані поряд. На порушення тиші скаржилися також мешканці вул. С. Коваліва та мікрорайону Тустанович. За усіма фактами звернень громадян буде проведена перевірка. У випадку, якщо факти порушення громадського спокою та тиші знайдуть своє підтвердження, порушники будуть притягнені до адміністративної відповідальності.

Чергова частина вважає за необхідне нагадати громадянам, що існуюче Законодавство України захищає населення від впливу шуму і зобов’язує громадян дотримувати тиші. Вказаний нормативний акт чітко визначає час додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення ремонтних та будівельних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні — цілодобово. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Громадяни, які порушують вимоги чи правила додержання тиші, притягуються до адміністративної відповідальності за ст.182 КУпАП. Санкція цієї статті тягне за собою накладення штрафу (від 85 до 1700 гривень) та в окремих випадках конфіскацію звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші. Крім того, проведення салютів, фейєрверків, використання піротехнічних засобів тягне за собою відповідальність за ст. 195-6 КУпАП, санкція якої передбачає накладення штрафу та конфіскацію піротехнічних виробів. А громадяни, які одночасно порушують тишу і використовують салюти, можуть бути притягнуті до відповідальності одразу за двома статтями кодексу про адміністративні порушення. Якщо ж суб’єкти підприємницької діяльності (власники кафе, барів, розважальних закладів) регулярно порушують норми діючих статей, то відносно їх закладів співробітники міліції направляють подання до органів місцевого самоврядування на припинення діяльності діючих об’єктів. Визначенням рівня шумів займається санітарно-епідеміологічна станція, яка вимірює кількість спеціальним пристроєм. Порушення відповідних норм, згідно складеного акту, дає право співробітникам міліції притягувати порушників до адміністративної відповідальності.

Additional information