Інформує Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ
Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ

Бажаєте застосувати пільгу по податку на нерухомість не за місцем реєстрації - повідомляйте про це податкові органи!..

 

Фізичні особи-підприємці не зобов’язані використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності...

 

Затверджено порядок визначення доходу фізичної особи при продажу легкового автомобіля...

 

 

Бажаєте застосувати пільгу по податку на нерухомість не за місцем реєстрації - повідомляйте про це податкові органи !

До уваги громадян, які мають у власності два і більше обєктів житлової нерухомості! З 1 січня 2013 року введено новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Платниками податку на нерухоме майно є власники об’єктів житлової нерухомості фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Податком на нерухоме майно обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

Законодавством передбачено деякі пільги із сплати податку на нерухоме майно. База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
для квартири - на 120 кв. метрів;
для житлового будинку – на 250 кв.метрів.

Таке зменшення надається один раз за звітний період - календарний рік і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Якщо фізична особа – платник податку виявить бажання застосувати пільгу не за місцем її реєстрації, а до іншого об’єкта нерухомості, що перебуває у її власності, то такій особі потрібно завчасно подати до податкового органу письмове звернення (заяву) за місцем знаходження такого об’єкта та за місцем її реєстрації. До заяви необхідно додати копії документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування та місцем проживання особи. Заяви можна надати тільки до 1 липня 2013 року.

З метою уникнення черг та швидшого вирішення питань, пов'язаних з вибором місця застосування пільги, Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ просить громадян, які мають у власності два і більше об'єкти житлової нерухомості прибути в податкову з відповідними документами найближчим часом.                                
Фізичні особи-підприємці не зобов’язані використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності

Фізичні особи-підприємці, у тому числі платники єдиного податку, рішення про використання печатки приймають самостійно в залежності від специфіки діяльності.

Крім того, нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи Міндоходів України про отримання або знищення печатки.

Господарським кодексом України, яким визначено особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не міститься вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання (ст. 128 ГКУ від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями).Затверджено порядок визначення доходу фізичної особи при продажу легкового автомобіля

11 червня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. №403, якою затверджено Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб.

Нагадуємо, що відповідно до абзацу 2 пункту 173.2 статті 173 Податкового кодексу України підлягає оподаткуванню за ставкою 5% дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом поточного року двох і більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда. Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Тобто, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, продавець транспортного засобу може вибрати собі один із вищезазначених методів визначення доходу (чого не було раніше): або провести незалежну експертну оцінку транспортного засобу, або визначити середньоринкову вартість транспортного засобу відповідно до Порядку, затвердженого постановою №403.

Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу Міністерством економічного розвитку України і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу (www.me.gov.ua) в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Така вартість визначається окремо для кожної марки, моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу (за коефіцієнтами згідно з додатками №№ 1, 2 до постанови №403), на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів.

Additional information