Інформує Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ
Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ

- Як звітувати, якщо змінюється форма податкової звітності...

- До уваги платників податків м.Борислава та смт.Східниці!...

- Порядок сплати земельного податку фізичними особами...

- Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з вихідними чи святковими днями...

 Як звітувати, якщо змінюється форма податкової звітності

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, що у разі зміни форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, який затвердив такі форми звітності, зобов’язаний їх оприлюднити.

Нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності у податковому періоді, що настає після закінчення періоду, у якому відбулося їх оприлюднення. Тому, до набрання їх чинності звітність подається за формами, що діяли до введення нових.

Відповідна норма визначена п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.
Порядок сплати земельного податку фізичними особами

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, що фізичні особи, які набули право власності на земельну ділянку протягом року, земельний податок сплачують з місяця виникнення такого права.

Нарахування громадянам сум податку здійснюється територіальними органами Міндоходів, які до 1 липня поточного року видають платникові податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Якщо право власності на земельну ділянку переходить від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку місяця, в якому втрачено право власності на зазначену ділянку. Новий власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності.

При цьому територіальний орган Міндоходів надсилає податкове повідомлення-рішення про внесення податку новому власнику після отримання інформації про перехід права власності від органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп.287.5 ст.287 Податкового кодексу України).

Порядок сплати земельного податку визначено розд. ХШ ПКУ.

 

До уваги платників податків м.Борислава та смт.Східниці!

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, що 25 червня з 14.00 до 16.00 год. відбудеться «гаряча лінія» за участі завідувача сектору інформатизації та обліку платників податків Бориславського відділення Любомира Ізидоровича Лешка.

Тема “гарячої лінії”: “Подання податкової звітності платниками податків юридичними особами та фізичними особами — підприємцями. Переваги подання податкової звітності в електронному вигляді”.

Номер телефону «гарячої лінії» - (248) 5-01-76.
Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з вихідними чи святковими днями

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Так, наприклад, для платників ПДВ, які звітують щомісячно, останнім днем подання податкової декларації за травень 2013 року був 20 червня 2013 року, а останнім днем сплати податкового зобов’язання – 27 червня 2013 року.

Відповідна норма передбачена ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Additional information