Борислав вийшов на міжнародний рівень

14-16 липня у місті Бориславі відбудеться Міжнародна двостороння українсько-італійська зустріч з питань розвитку інвестиційного клімату у сферах енергетики, сміттєпереробки та проблем медицини на прикладі міст Львівщини. Зустріч проходитиме в рамках Другого Міжнародного Форуму Нафтовиків. Серед учасників зустрічі: дипломати, представники ООН, представник UNESCO, успішні підприємці з Італії.

Це далеко не перший захід у Бориславі такого високого рівня – від моменту приходу до влади в місті нафтовиків команди мера Володимира Фірмана Борислав поглибив стосунки з містами-побратимами у різних країнах світу, а також налагодив зв’язки з новими містами і новими країнами. Найбільш плідною є співпраця з Польщею та Італією і це зрозуміло – у Польщі живе багато уродженців Борислава, які допомагають налагодженню взаємовигідної співпраці, а в Італії інтереси Борислава лобіює доктор богослов’я Павло Василів, син отця-декана бориславського Романа Василіва.Отже, основні програмні заходи міжнародної зустрічі з питань інвестиційного клімату є такими. Розпочнеться зустріч у неділю, 14 липня, о 9.30 в сесійному залі Бориславської міської ради. Доповідачами та учасниками з італійської сторони виступлять згідно попередніх даних, які «Трускавецькому віснику» надали у відділі внутрішньої політкии Бориславської міської ради, Луїджі Берже, мер міста Шамдепраз, область Валле д'Аоста; Альберто Романо, правник, м. Рим; Анжелла Періно, представник UNESCO; Альберто Ландольфі, суддя Трибуналу м. Генуя, представник ООН; Джері Данесі, Президент асоціації Альма Мунді, почесний консул Нікарагуа в Італії; Доменіко Счерсо, професор геоматики Університету м. Генуї (доповідь “Презентація веб-географічної системи підтримки прийняття рішень для управління землею та інфраструктурою”); Андреа Торракка, власник та законний представник фірми «Gordon Global Group»; Антоніо Костанцо, доктор, почесний консул, представник Комітету дій (доповідь “Здоров'я: вплив забруднення навколишнього середовища на стан здоров’я людини. Практичний досвід”); Тіціано Коссо, інженер ГТР м. Генуя;     Енріко Каріа, суддя трибуналу Санта Марія в Капуа Ветере, область Казерта, представник ООН; Марко Спера, представник підприємців харчової промисловості, область: Кампанія (доповідь Місцеві ресурси та глобалізація — модель можливого розвитку”); Альберто Зушеллі – бізнесмен (доповідь “Відходи - в енергію”).

Окрім вітального слова мера Борислава Володимира Фірмана у програмі передбачено ряд доповідей з української сторони. Так, доповідь “Перспективи нафтовидобутку на території Львівщини” виголосить Мирослав Павлюк, директор Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України, член-кореспондент НАН України, професор, доповідь “Інвестиційна історія нафтовидобутку у Бориславі” виголосить Олег Микулич, доктор історії, науковий працівник музею нафтової і газової промисловості України, член-кореспондент УНГА, а кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології ДДПУ ім. І Франка Мирон Цайтлер, публікації якого можна прочитати і на сайті «Трускавецький вісник», підніме перед учасниками тему “Можливості та перспективи видобутку енергії з біомаси у регіоні Дрогобицької урбоагломерації”.

Також високі гості зустрічі відвідають у неділю Міжнародний паломницький центр, який відкрито у Бориславі при церкві св. Анни (будівля колишнього костелу св. Варвари).

У понеділок, 15 липня, основні заходи відбуватимуться у Львові. Тут у приміщенні Апеляційного суду пройде круглий стіл «Юридичні та політичні аспекти розвитку інвестиційного клімату щодо співробітництва з Італією», відбудеться ряд двосторонніх та багатосторонніх зустрічей, зокрема з головою Львівської обласної ради Петром Колодієм та секретарем Львівської міської ради Василем Павлюком. Італійці матимуть змогу оглянути Львів разом з екскурсоводом.

Останнім днем Міжнародної двосторонньої українсько-італійської зустріч з питань розвитку інвестиційного клімату у сферах енергетики, сміттєпереробки та проблем медицини на прикладі міст Львівщини є вівторок, 16 липня. Зранку в приміщенні бориславської мерії відбудеться підбиття підсумків Міжнародної зустрічі, підписання угод, меморандумів, а о 11.00 пройде прес-конференція. Завершиться захід святковим концертом – о 16.00 в Палаці культури.

В рамках проведення зустрічі відбудеться презентація таких інвестиційних проектів, які передбачається реалізувати на території міста Борислава:
1. Створення підприємства з видобутку йоду на базі пластових вод Бориславського нафтового родовища.
2. Реконструкція спортивно-оздоровчого комплексу “Нафтовик” у м. Бориславі.
3. Створення рекреаційно-оздоровчого та спортивно-культурного комплексу м. Борислава (мікрорайон Тустановичі).
4. Реконструкція приміщення кінотеатру “Каменяр” м. Борислава.
5. Створення екологічно-чистого підприємства по виробництву мінеральних вод типу “Нафтуся” та лікувально-профілактичних напоїв на її основі.
6. Впровадження когенераційних установок у котельнях м. Борислава на базі попутного газу при видобутку нафти.
7. Встановлення міні-ГЕС на водопроводі питної води у м. Бориславі.
8. Створення музею-скансену у Бориславі – світовій колисці нафтовидобутку.

Ініціаторами зустрічі 14-16 липня виступили: Володимир Фірман, міський голова м. Борислава, доктор богослов'я Павло Василів, доктор Антоніо Костанцо (Італія), доктор Джозеппе Гаро (Італія). Її метою є налагодження співпраці між українськими та італійськими містами щодо розвитку інвестиційного клімату у сферах енергетики, сміттєпереробки та проблем медицини, а також    обмін досвідом у соціально-економічній, культурній та науковій сферах між містами-партнерами Борислав та Шамдепраз.

 

 

Підготував Володимир Ключак

Additional information