Другий Міжнародний Форум Нафтовиків

Другий Міжнародний Форум Нафтовиків
Другий Міжнародний Форум Нафтовиків

З 29 по 30 серпня у Бориславі проходить Другий Міжнародний Форум Нафтовиків. Представники влади, спеціалісти та ветерани нафтовидобувної промисловості, науковці, екологи, в тому числі і з-за кордону, знову зібралися у нафтовому місті для обговорення основних екологічних проблем та шляхів їх подолання, враховуючи досвід міст України та Західної Європи, які постраждали від тривалого використання надр.

Також під час Форуму розглянули проблеми та перспективи нафтотогазовидобувної промисловості України у світовому контексті. У рамках Форуму відбулися: науково-практична конференція, презентації інвестиційних проектів, презентація виставки історії нафтогазовидобутку та прийнято резолюцію.


Урочиста церемонія відкриття ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків відбулася у четвер, 29 серпня, у сесійній залі Бориславської міської ради. Учасників заходу вітали міський голова Борислава Володимир Фірман, народний депутат України Ігор Васюник, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Надія Скотна, міський голова Трускавця Руслан Козир, керівник польської делегації Анджей Косіор, депутат Львівської обласної ради, секретар комісії з питань екології Львівської обласної ради Осип Магур, начальника НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «УКРНАФТА» Ігор Михайлишин, проректор з міжнародних відносин Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Мирон Чернець, заступник голови Дрогобицької РДА Іван Мізерник, Почесний Нафтовик, ветеран праці Любомир Михайлевич.

Згодом вітальні виступи плавно перейшли у науково-практичну конференцію під назвою "Шляхи подолання екологічних проблем на досвіді міст України та Західної Європи, які постраждали від тривалого використання надр". У рамках цієї конференції прозвучала ціла низка цікавих доповідей. Так, голова Комітету охорони довкілля Польсько-української господарчої палати, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки по екології, академік Іван Зозуля говорив про проблеми охорони довкілля на українсько-польських прикордонних територіях, доктор історії, член-кореспондент Української Нафтогазової Академії Олег Микулич розповідав про інвестиційну історію нафтовидобутку у Бориславі, а заступник директора Львівського центру науки, інновації та інформатизації Орест Муха вів мову про інноваційні технології біоенергетики України. Цікавою була доповідь Михайла Петрика із Канади на тему: «Досвід реалізації локальних екологічних проектів на прикладі міст Канади». Доповідь «Відвали озокеритовидобутку м. Борислава: дослідження шляхів біорекультивації у рамках реалізації проекту вропейського Союзу» представили на конференції кандидат біологічних наук, доцент, декан біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Світлана Волошанська та професор Жешовського університету (Польща) Ян Гонсьор. Поляки Анджей Косіор та Веслав Сойка ділилися досвідом у сфері нового технологічного використання енергій валбжихського вуглецю. Із доповіддю «Інноваційні підходи до розвитку регіональної агломерації Дрогобичини» виступив доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Микола Одрехівський. Старший науковий співробітник інституту геології та геохімії горючих копалин НАН України Ярослав Мирка окреслив для учасників ІІ Міжнародного Форуму нафтовиків нафтогазовидобутку в Бориславі, провідний спеціаліст МП "ГАФСА" Ігор Цукорник розповідав про створення локальних систем дегазації за межами гірничого відводу, а також дуже цікавими були доповіді в секціях.

Протягом Форуму дискусії точились навколо питань відновлення водних і ґрунтових ресурсів, проблем охорони здоров'я населення на територіях, що постраждали від тривалої експлуатації надр. Також піднімались питання інвестиційного потенціалу регіонів.
Сподіваємось, обмін досвідом у всіх цих сферах був корисним, у проведених дискусіях викристалізувалася істина, а одержана інформація призведе до практичної реалізації нових проектів у сфері екологічної безпеки нашого регіону.

Сьогодні, 30 серпня, учасники Другого Міжнародного форуму нафтовиків відвідують Східницю, Трускавець та Львів. Проте це не лише цікаві екскурсії, але й робочі зустрічі, від яких усі чекають практичних результатів. Про них ми повідомимо Вас згодом.

Additional information