Діяльність народного депутата Ігоря Васюника

Другий Міжнародний Форум Нафтовиків
Другий Міжнародний Форум Нафтовиків

«Вчора знову заговорили про підвищення в Україні цін на нафтопродукти. А чому б і ні? Всю нафтопереробну галузь розвалили, а тепер будуть розвалювати бюджети простих українців. Вже мовчу про ціни на автомобілі, які удвічі вищі, ніж в країнах ЄС. », - написав на своїй сторінці Ігор Васюник, народний депутат України, учасник Другого Міжнародного Форуму Нафтовиків, який проходить цими днями в Бориславі.


Адже, за словами народного депутата, члена комітету з питань паливно -енргетичного комплексу, ядерної політики та енергетики Верховної Ради України Ігоря Васюника, в Україну завозиться з-за кордону майже 80% бензину і дизельного пального, з яких половина контрабанда.

В Україні зменшився вітчизняний видобуток нафти, утричі впали поставки сировини на вітчизняні нафтопереробні заводи, відповідно, на стільки ж скоротилися обсяги її переробки. В цей час імпорт нафтопродуктів становить 80%, з яких половина контрабанда, – сказав Ігор Васюник.
Енергетична стратегія, яка передбачала етапи модернізації НПЗ, не виконується, повністю ігноруються органи місцевого самоврядування, де ведеться нафтогазовидобуток. Поки нафтопереробна галузь України стоїть, Уряд вирішив підвищити ввізне мито на імпорт нафтопродуктів. Підняття ввізного мита вдарить не по фірмах-імпортерах,а по кишені пересічного українця, – зазначив нардеп, виступаючи перед учасниками Форуму.

Проблеми нафтовидобутку в Україні лягають на плечі місцевих мешканців. Наслідки нафтовидобутку мусять ліквідувати самі органи місцевого самоврядування
Шляхи виходу з цієї ситуації Ігор Васюник бачить у прийнятті відповідних законів. Він сказав, що такий законопроект є, він пройшов позитивні комісійні депутатські слухання, згідно нього частка державного прибутку мала б скеровуватися в місцеві бюджети. Цим законопроектом передбачається також підписання угоди про соціально-економічне співробітництво нафтовидобувних компаній з органами місцевого самоврядування та обов’язкове страхування від екологічних наслідків.

Additional information