Порятунок екології Борислава: програма є - грошей немає

Другий Міжнародний Форум Нафтовиків
Другий Міжнародний Форум Нафтовиків

Загальнодержавна Програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру на 2013-2017 роки набула статусу Закону України. Вона передбачає заходи з ліквідації екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту на території Борислава. Про це під час ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків, що проходить цими днями у Бориславі, повідомив секретар екологічної комісії, депутат Львівської обласної ради Осип Магур.

 


Проте надмірно радіти і міській владі Борислава і мешканцям міста ще зарано, бо Програма є, а грошей на її реалізацію нема.
Як розповів депутат облради Осип Магур, Програма ліквідації екологічних і соціальних наслідків передбачає: перенесення Бориславської загальноосвітньої школи № 7 та корпусів центральної міської лікарні за межі зони нафтового родовища; завершення будівництва нової школи у мікрорайоні Коваліва; добудову лікарні на 300 ліжок у мікрорайоні Баня, по вул. П.Куліша; підготовку експертного висновку щодо стану Бориславської озокеритної шахти, що у самому центрі міста та шляхів подальшого використання озокеритного родовища; проведення обстеження території родовищ нафти та озокериту для встановлення меж території, з якої необхідно відселити жителів.

 


Всі ці заходи не з дешевих. Тож ні місто, ні область самотужки з вирішенням цієї проблеми не впораються. Тому і звернення щодо загрозливої екологічної ситуації, яка склалася у Бориславі, адресували до Президента України, до Прем'єр-міністра, до Міністерства екології та Міністерства надзвичайних ситуацій. У результаті таких звернень і з'явилася екологічна програма, але у ній, на жаль, не зазначено ні терміни реалізації заходів, ані джерела фінансування необхідних робіт. Тож стукати у найвищі державні кабінети бориславцям доведеться і далі.

Additional information