«Борислав: місто моє, гордість моя»

До 625-річчя  Борислава


«Відгриміли вже битви жорстокі,
І трагедії чорних заграв -
Сім століть, де смереки й потоки,
Волелюбний стоїть Борислав».
І.Зінченко  «Борислав».

 

Борислав – місто обласного підпорядкуван-ня  знаходиться на території старовинних сіл – Борислав, Баня Котівська, Губичі, Мражниця, Тустановичі, які на початку ХХ  ст. злилися в одне місто. Від середини ХІХ ст. Борислав став відомим центром з видобутку та переробки нафти, озокериту, газу.

Щоб по – справжньому любити рідний край, його треба добре знати. Це знання не лише підносить і звеличує людину, а й розширює її світогляд. Воно є своєрідним  містком, що єднає покоління минулі з поколінням нинішнім і прийдешнім.

Саме тому, готуючись до відзначення 625-річчя м. Борислава працівники Бориславської  централізованої бібліотечної системи підготували і видали краєзнавчий бібліографічний покажчик «Борислав : місто моє, гордість моя», другий випуск. Це подорож по Бориславу, яка ознайомить широке коло користувачів, істориків, крає-знавців із краєзнавчими  виданнями книг, газетно-журнальних статей із 2000 по 2012 рр.

Цікавими для користувачів будуть розділи : «Будь славен, Бориславе,  у віках, моя колиско і моя  плането!» , «Славний історичний шлях нашого міста», «Тернистий шлях до волі», який знайомить із виданнями про історичне минуле нашого міста.

В кожному розділі відображено окремі галузі промисловості, медицини, освіти, культури, спорту.

Широко розкрито розділ «Літературна палітра краю», де розміщені дані про твори відомих письменників – земляків виданих за певний період. Тут і твори  Лауреатів державної премії ім. Т.Шевченка  Віри Вовк, Івана Гнатюка; Героїні Світу – Ірини Сеник, Ігоря Нижника, Євгена Титикайла та ін.

Майже кожен розділ починається  із епіграфа письменників-земляків.

Окремим розділом є «Бібліографічні видання ІІ номінації про Борислав». Це методичні та рекомендаційні матеріали підготовлені та видані  бібліотечними працівниками присвячені нашому місту та відомим людям.

Покажчик оригінально оформлений, анотований, включає книги, періодичні видання, які є у  бібліотечних фондах Бориславської МЦБС.

В нашому місті чимало робиться в справі краєзнавства, але залишається багато не виясненого і не дослідженого. А тому назріла потреба у пошуку цікавих фактів та матеріалів, які розкривають життєві і творчі шляхи видатних людей Борислава. Над цим питанням працювала завідувачка бібліотеки – філії №5 для дітей – Оксана Фус, яка підготувала бібліографічний посібник «Видатні постаті Борислава».

В посібнику вперше зібрано  цікавий матеріал про славних людей - земляків, які народилися, працювали,  творили в нашому місті. Це наша історія і молоде  покоління повинне знати і гордитися ними. Серед них відомі  майстри спорту, чемпіони України та Європи : Володимир Авраменко, Любомир Стрільбицький, Тарас Бандера; доктор права, генерал – хорунжий армії УНР Роман Дашкевич; магістр фармації Ян Зег; кандидат технічних наук Омелян Солецький; історики – краєзнавці : Михайло Івасенко, Роман Тарнавський, Олег Микулич ; письменники – земляки.

Посібник розрахований на всіх,  кого цікавить наше рідне місто. Тут ви зможете познайомитися із біографією та творчим шляхом видатних земляків.

Запрошуємо всіх хто цікавиться історією та життям нашого міста відвідати наші бібліотеки і ознайомитися із виданнями присвяченими 625-річчю міста Борислава.


Підготувала : Ірина Перелом – бібліограф централізованої бібліотечної системи.


Additional information