Голгофа бориславського священництва та монашества

Йшли на Голгофу – в тюрми і Сибіри,
Несли свій хрест всечесніші отці,
Та не зрікалися своєї віри
І стійкість нам свою заповіли.
Тарас Масний.


4 квітня 2017 року у бібліотеці-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС відбулася презентація книги Романа Тарнавського «Голгофа бориславського священництва та монашества».

У цій книзі висвітлено факти про нелегку та мученицьку долю кліриків маленького нафтового міста у важкий період 1944 – 1953 років, коли на території УРСР діяли спецгрупи НКВС. Не оминуло це лихо і священнослужителів, які у непростий час виконували свою велику місію. Їх залякували та заставляли зректися віри. Проте вони, скріплені духом Христа, далі продовжували нести Добру Новину, і робили це не тільки словами, але й власним прикладом.

В рамках історичного дослідження, неодноразово піднімаючи архівну документацію, пану Роману вдалося зібрати в книзі «Голгофа бориславського священництва та монашества» цікаві факти з життя та діяльності, без перебільшення, представників відродження міста Борислава.

Ведуча заходу – директор БМЦБС пані Наталія Бараняк – запросила до слова настоятеля храму св. Анни о. Романа Василіва, який закликав присутніх до спільної молитви. Отець Роман згадав про важку долю священництва як інтелігенції, що несла просвіту та патріотику.

Потім сам автор книги, вдаючись до історичних подробиць, розповів про зміст своєї праці.

До слова був запрошений колега по роботі, а разом і дизайнер обкладинки презентованої книги Віктор Кравцов. Він розповів, яким є Роман Тарнавський як у творчості, так і поза нею. Побажав успіхів у написанні історичних нарисів про Борислав, які побачать світ восени цього року.


Голова ГО «Союз Українок Борислава» Ганна Глод продемонструвала вишиті роботи союзянок та працівників бібліотеки.

Доповненням заходу стала мультимедійна презентація про храми міста, яку підготувала бібліотекар Галина Почіковська.

Після завершення презентації, усі бажаючі мали змогу придбати книгу з автографом самого пана Романа.

Щиро дякуємо за співпрацю ЗОШ № 4, а саме 11-му класу та їх керівнику Зоряні Глушко, громадським організаціям «Цвіт нації» та «Союз Українок Борислава», бориславському деканату УГКЦ, КП «Радіоредакція «Слово» та народному часопису «Нафтовик Борислава». Особлива вдячність міському Центру зайнятості та його керівнику - Анатолію Стецуну.

Оксана Кравцова, бібліотекар бібліотеки-філії №6для юнацтва Бориславської МЦБС.

Additional information