Тренінги з «неприбутківцями» тривають

В Бориславському відділення Дрогобицької ОДПІ тривають тренінги податківців з представниками неприбуткових установ та організацій, що перебувають на обліку.Тема тренінгів: затвердження нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ і організацій, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.16 № 440 та необхідність проведення перереєстрації неприбуткових організацій та зміни, які внесено Постановою КМУ від 29.03.2017 р. № 195.

Зокрема, збільшено терміни з 10 до 30 днів для подання контролюючому органу реєстраційної заяви та копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.

Головний податковий ревізор-інспектор сектору податків і зборів з юридичних осіб Наталія Бадецька звернула увагу на необхідність приведення у відповідність до вимог чинного законодавства (п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України) установчих документів неприбутковими організаціями та громадськими формуваннями та надання копій установчих документів.

Неприбуткові підприємства, установи і організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", не підлягають виключенню з Реєстру до 1 липня 2017 р., тобто термін приведення "неприбутківцями" установчих документів до вимог ПКУ продовжено до цього терміну.

Також зазначила, що неприбуткові організації, установчі документи яких вже оприлюднені на порталі електронних сервісів, замість копій установчих документів можуть надати до відділення відповідь щодо приведення установчих документів у відповідність до вимог вищезазначеної статті для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Поряд з цим нагадала, що релігійним неприбутковим організаціям тимчасово, до 1 січня 2018 року, продовжено термін щодо приведення у відповідність установчих документів.

Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ

Additional information