Галицька Каліфорнія

20 квітня 2017 р. відбулася зустріч міського голови Ігоря Яворського із представниками Українського товариства охорони пам’яток історії та культури м. Борислава, які презентували результати проекту «Галицька Каліфорнія». Проект реалізовувався Товариством в рамках Програми CHOICE і співфінансувався Євросоюзом.


Координатор проекту Альбертина Бучинська представила результати проекту, серед яких – путівник та карта по історико-культурним пам’яткам Борислава і Східниці. Також Товариством вперше для регіону розроблено 5 тематичних екскурсійних маршрути – історико-краєзнавчий, промислово-інженерний, літературно-мистецький, сакральний та релігійно-паломницький, які також винесені в презентованих друкованих матеріалах.

Олег Микулич, науковий експерт проекту представив розроблені в рамках виконання проекту рекомендації щодо надання об’єктам Борислава та Східниці статусу пам’яток. Рекомендований список включає 10 об’єктів для присвоєння їм статусу пам’яток державного значення, 2 – місцевого значення. А також всесвітньо відому свердловину «Ойл-сіті», яка зараз є пам’яткою державного значення, рекомендувати до списку охоронних об’єктів історико-культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Роман Тарнавський, голова Товариства та науковий експерт проекту, презентував рекомендації до стратегії розвитку культурної та екскурсійно-туристичної діяльності регіону.

Additional information