Віче - реквієм з нагоди 31-их роковин від Дня Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 26 квітня 2017 року, біля пам’ятного знаку по вул. Данила Галицького відбулось Віче - реквієм з нагоди 31- их роковин від Дня Чорнобильської трагедії. Трагедії, котра стала техногенною катастрофою для багатьох народів, вона прирекла на страждання мільйони людей, породила тривогу за майбутнє дітей, змінила середовище їхнього проживання і навіть психологію.


День Чорнобильської трагедії для українців особливо трагічна дата. Цього року виповнюється 31 рік від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі. Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилась 30-кілометрова «зона відчуження». Для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч осіб. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Ця сумна дата спонукає нас, віддаючи належне мужності й жертовності ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ще і ще раз переосмислити причини найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.

Чорнобильська трагедія є черговим підтвердженням, що людство не може бути застраховане від наймасштабніших катастроф, у тому числі й ядерних, для ліквідації наслідків яких необхідно терміново вирішувати інженерно-технічні, соціально-економічні та екологічні питання. Аварія на ЧАЕС показала, наскільки тісним і взаємопов'язаним став світ у ядерну епоху. А це визначає величезну відповідальність держав та урядів за безпеку народів і життя на землі.

Спільну молитву за кожного, хто постраждав від аварії на Чорнобильській АЕС провели священнослужителі УПЦ КП о. Ігор Ткачів, о. Олексій Столяр та священнослужитель УГКЦ о. Микола Пишкович.

Усі присутні мали змогу покласти квіти вдячності та шани до пам’ятного знаку Жертвам Чорнобильської трагедії.

Міський голова Ігор Яворський та заступник міського голови Роксоляна Гарасимів виступили зі словами суму та поваги. Нагородили ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Також про цю жахливу подію та її наслідки розповіли голова Бориславської міської організації «Союз-Чорнобиль» п. Богдан Лукач та учасник ліквідації наслідків пожежі на Чорнобильській АЕС п. Ігор Боднар.

Із літературно-музичними композиціями виступали учні загальноосвітньої школи №3.

Не будьмо байдужі! Запалімо сьогодні о 22 годині свічку пам'яті у кожній оселі. Вшануймо і пом’янемо у молитві невинні жертви та тих героїв-ліквідаторів, яких вже немає серед нас.

Чорнобильська трагедія повинна стати уроком для всього людства.

 

Additional information