Діяльність робочої групи з питань легалізації виплати заробітньої плати та зайнятості населення

Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в м. Бориславі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні»

 

 

26 квітня 2017 року під головуванням заступника міського голови Богдана Монастирського відбулось засідання робочої  групи з питань легалізації виплати заробітньої плати та зайнятості населення.

В засіданні взяли участь: секретар робочої групи, начальник відділу праці УПСЗН Любов Бучок, члени робочої групи: головий державний податковий інспектор сектору оподаткування фізичних осіб Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ О. Рубаш, головний спеціаліст з питань торгівлі відділу економіки та торгівлі міської ради О. Журавчак, начальник відділу доходів фінансового управління Бориславської міської ради В. Смірнов, начальник відділу взаємодії з роботодавцями міського центру зайнятості Н.Кисіль, головний спеціаліст з м маркетингу та кооперації І.Курик, начальник управління праці та соціального захисту населення І. Цапів. Окрім того, на засіданні робочої групи був присутній голова громадської організації «Спілка воїнів АТО м. Борислава» І.Саган.

Робочою  групою з питань легалізації виплати заробітньої плати та зайнятості населення проведено підсумки роботи за лютий – квітень поточного року, як наслідок розглянуто список готелів та пансіонатів смт Східниця.

На основі локалізації місць проведення діяльності сформовано список      у кількості 62 об’єктів готельно – відпочинкового комплексу смт Східниця, в якому присутні назва об’єкту та місце проведення господарської діяльності. Цей список адресовано в Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ, у відповідь отримано інформацію з вказаною кількістю найманих працівників та сум сплачених податків до міського бюджету.

Наступним кроком опрацювання став аналіз фінансовим управлінням відділу доходів відносно місткості готелю ( місткість визначається числом постійних спальних місць), наявністю додаткових послуг (харчування, масаж, оздоровчі процедури та інше) та вказування  гіперпосилання на рекламні ресурси цих закладів.

Виявлено декілька суб’єктів господарювання (юридичних осіб), юридична адреса яких зареєстрована в інших областях, але вони проводять свою діяльність на території смт Східниця. У цих випадках територіальною державною інспекцією з питань праці у Львівській області буде узгоджено з іншими обласними відділеннями процедуру обстеження та механізм привести у відповідність сплату податків до Бориславського міського бюджету.

Офіційний лист із зведеною табличкою у додатку передано в територіальну державну інспекцію з питань праці у Львівській області.

Тепер очікуємо на якісну та швидку роботу територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, адже це перший правовий прецедент в області. Це перший алгоритм, який у правовому полі забезпечить отримання інформації від усіх державних структур без перевищення повноважень, отримана інформація може слугувати доказовою  базою при обстеженні територіальною державною інспекцію з питань праці у Львівській області та основою доказової бази  при зверненні в суд.

Підводячи підсумки засідання, голова робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення підкреслив, що співпраця з приватними підприємцями щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення триватиме й надалі. На наступному засіданні буде визначено чергові напрямки такої системної роботи. Як підсумок, по такому шляху буде пройдено усі суб’єкти господарювання міста Борислава та смт Східниця, створиться чіткий облік кожного окремого податкового агента, буде помісячно моніторитись динаміка зміни кількості найманих працівників, сум сплачених податків, рівень дотримання законодавством встановленого мінімального рівня оплати праці. Як наслідок такого системного підходу стане можливо статистичним методом виводити списки тих підприємств та приватних підприємців у котрих будуть підозрілі показники. Відповідно комісія формуватиме ці списки та звертатиметься в контролюючі органи.

Additional information