Заміна установки для знезараження води

Минулого тижня на насосній станції «Бухів» здійснювали заміну установки для знезараження води.


До сих пір знезараження води проводилось газоподібним хлором, а зараз встановили систему гіпохлорит натрію (NaClO), яка проводяться методом хлорування водного розчину їдкого натрію (NaOH) газоподібним хлором або електролізом розчину хлористого натрію.

Гіпохлорит натрію випускається промисловістю та постачається у вигляді водних розчинів різної концентрації. Якість гіпохлориту натрію, що використовується для дезінфекції питної води, має відповідати певним вимогам в частині концентрації вільного лугу і важких металів, стабільності, кольоровості. Як правило, до системи водоочищення гіпохлорит натрію вводять у вигляді розведеного розчину з вмістом активного хлору до 0,125% і рН 10-11. На дезінфікуючі властивості гіпохлориту натрію впливають рН розчину і температура, при якій проводять обробку питної води.

Заміна гіпохлоритом натрію газоподібного хлору при дезінфекції води дозволяє знизити виділення хлору у повітря і легше підтримувати на припустимому рівні залишкову кількість хлору у воді.

Тема якості води турбує всіх. Одним із шляхів вирішення цього питання є заміна рідкого хлору на інший хлоровмісний реагент - гіпохлорит натрію. Зберігаючи всі переваги хлорування, метод знезараження за допомогою водного розчину гіпохлориту натрію дозволяє уникнути основної проблеми - роботи з високотоксичним газом.

Additional information