Проведено прес-конференцію

Нещодавно інтернетом прокотилася хвиля обурення громадян стосовно відеозвернення із зізнанням в дизертирстві сержанта ЗСУ Тараса Гапяка, яке було опубліковане 11травня. А вже12 травня Тараса позбавили звання та його справу передали у військову прокуратуру.


З приводу цієї ситуації 15 травня в сесійній залі Бориславської міської ради громадські організації організували прес-конференцію, на яку були запрошені журналісти 24 каналу, радіо «Свобода» та місцева преса. Міська рада сприяла проведенню даної конференції, так як стурбована ситуацією, яка виникла стосовно мешканця нашого міста.

На конференції виступили Ігор Саган – голова ГО «Спілки воїнів АТО м. Борислава», Роман Деленгевич – ГО «Самооборона Борислава», Леонід Федевич –директор КП «Муніципальна варта», Олег Кіндратів – керівник Дрогобицького районного та міського округу ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО», голова та заступник ГО «Борітеся-поборете!» Олег Когут, Микола Когут та інші. Виступаючі висловили незгоду з осудженням не судженого, недоказаного злочину. Рідні і всі, хто знав юнака не вірять в можливість його дизертирства за два місяці до ротації.

Звернулися зі словом до громади і отець Тарас та капелан Михайло. Вони попросили про молитву для Тараса, виваженість думок, залишатись християнами, не судити та не піддаватись на провокації.

Також прокоментувала дану ситуацію заступник міського голови Гарасимів Роксоляна Всеволодівна. Вона висловила підтримку родичам та близьким. Зазначила, що всім потрібно об’єднатися для підтримки мами полоненого Тараса та пообіцяла, що місцеве самоврядування зробить все від них залежне для його повернення додому.

Свою підтримку у письмовому зверненні висловили 14 громадських організацій Дрогобиччини та небайдужі присутні у залі. Вони звернулися до Народних депутатів України, учасників АТО, Антонищака Андрія та Матківського Богдана, взяти під контроль питання повернення з полону Тараса та хід розслідування причин його потрапляння в полон.

Завершилася конференція спільною молитвою усіх присутніх за полоненого Тараса.

 

Additional information