Транскордонне співробітництво "Польща-Білорусь-Україна 2014 − 2020"

Нагадаємо, що в грудні 2016 року подано концептуальні записки з нашим польським партнером − гміною Санок, спільних проектів по програмі транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2014 - 2020".
В результаті оцінювання всіх поданих пропозицій, наші два проекти були допущені до завершального туру прийому, який закінчився 30 червня. Нашими і польськими співробітниками було завершено підготовку всіх формальностей.
Міський голова Ігор Яворський разом з війтом гміни Санок підписали в п’ятницю ввечері остаточні варіанти проектів.
Щодо самих проектів, то вони однозначно цікаві та перспективні для розвитку нашого міста.
Перший проект під назвою: "Природа об’єднує. Розвиток гміни Санок і м. Борилслава" - передбачає по українській стороні: облаштування джерел мінеральної води; встановлення альтанок, пішохідних доріжок до них і однієї велосипедної доріжки; встановлення інформаційних таблиць; видавництво друкованої продукції про наші лікувальні і курортні можливості; проведення аналізу йодо-бромних вод з покинутих нафтових cвердловин, які належать "Укрнафті" для використання у лікувальних цілях; встановлення каналізацій на ще неканалізованих частинах міста Борислава, а також реконструкція каналізаційного трубопроводу на вул. Модрицькій.
Другий проект під назвою: "Нафтова колиска Європи. Забута історія Польщі й України".
По українській стороні згідно проекту передбачається створення музею нафто- і газовидобутку і будівництво макету нафтової вежі у нашому парку висотою 28 метрів, зі встановленням оглядової вежі, експозиційної зали і зали для проведення конференції і семінарів. Відповідно буде організовуватися благоустрій навколо цієї вишки - підведення електроенергії, води, встановлення автономної каналізації.
Згідно вищевказаних проектів у результаті планується транскордонна співпраця: польські делегації приїжджатимуть до м. Борислава, а з нашого міста - до гміни Санок; також польські туристи відвідуватимуть наше місто, будучи включені до різних туристичних маршрутів, де показуватиметься привабливість міста Борислава як у лікувальному, так і в пізнавальному планах.
Отже, завершальний етап подачі документів на ці два проекти ми подали, а тепер чекаємо на остаточне оцінювання, яке триватиме приблизно до листопада місця поточного року.
Інформація буде уточнена та висвітлена на офіційному сайті Бориславської міської ради.

Additional information