До уваги мешканців м. Борислава та смт. Східниця - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми та зазначено, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.


Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини.
Якщо протягом 2012-2017 років було встановлено статус жертви торгівлі людьми 375 особам, то за півроку 2017-го – 101-й особі. Зокрема, такий статус у І півріччі встановлено 7 особам з Львівської області.
28 червня Держсекретар США оприлюднив 17-й Звіт про торгівлю людьми, в якому, враховуючи значні досягнення України у сфері протидії торгівлі людьми, Україну було виведено з Контрольного списку другої групи, де вона перебувала протягом чотирьох років поспіль, та переведено в Другу групу.
Нагадуємо, що Держдепартамент США щорічно готує та оприлюднює доповіді про торгівлю людьми в розрізі країн світу. Країни, дані з яких було отримано, класифікуються за 4 групами, залежно від того, які зусилля та заходи вживають уряди цих країн для боротьби з торгівлею людьми, а також залежно від того, наскільки забезпечується виконання урядами мінімальних вимог Федерального Закону США – «Акт про захист жертв торгівлі людьми» – (TVPA), що відповідають нормам Палермського протоколу. Класифікація передбачає таку градацію:
-    до «Першої групи» (Tier 1) належать країни, які повністю відповідають вимогам (стандартам) TVPA, тобто уряди цих країн розуміють наявність такої проблеми, як торгівля людьми, намагаються її вирішити;
-     до «Другої групи» (Tier 2) належать країни, що не відповідають мінімальним стандартам TVPA, але уряди яких докладають серйозні зусилля з викорінення торгівлі людьми;
-    до «Контрольного списку другої групи» (Tier 2 Watch List) належать країни, уряди яких не повною мірою дотримуються мінімальних стандартів TVPA, але докладають до цього певних зусиль. Крім того, ці країни характеризуються значним числом жертв торгівлі людьми, або суттєвим зростанням цього показника в ситуації, коли уряд не докладає достатніх зусиль для вирішення проблеми або виявлено значущу помилку у визначенні фактів торгівлі людьми, у проведенні розслідувань, чи вжитих заходах щодо попередження; несправедливі вироки суду; приховування фактів;
-    до «Третьої групи» (Tier 3) належать країни, що не докладають помітних зусиль для дотримання мінімальних стандартів TVPA.
До країн, віднесених до «Третьої групи» можуть бути задіяні певні санкції з боку Уряду США, який може призупинити або скасувати допомогу країні (за винятком гуманітарної) чи заявити про незгоду на отримання країнами допомоги Міжнародного валютного фонду і Світового банку.
До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в усіх областях України проходитиме широкомасштабна інформаційна кампанія з протидії торгівлі людьми.
Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» розроблено та надруковано примірники соціальної реклами.
Також, Мінсоцполітики виготовлено відеоролики з протидії торгівлі людьми, які мають статус соціальної реклами, зокрема, відеоролик із протидії дитячому жебракуванню «Зупинимо дитяче жебрацтво разом!» та відеоролик із проблематики торгівлі людьми всередині країни «Зупинимо торгівлю людьми разом!», які можна знайти за посиланням: https://oldbrowser.files.fm/u/2mmf872x. Документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж», де описані три реальні історії українців, які стали жертвами торгівлі людьми, доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3yGUs-F_4cE.

Additional information