Звернення бориславських депутатів до Президента, Генерального прокурора та апеляційого суду України стосовно долі АТОвця-добровольця Ігоря Яворського

Президенту України
П.О. Порошенку

Генеральному прокурору України
Ю.В.Луценку

Апеляційному суду м.Києва
ЗВЕРНЕННЯ
27.06.2017 р. Печерським районним судом м. Києва у складі: головуючого - судді Тарасюк К.Е., засуджено стрільця-гранатометника 2 відділення 4 взводу оперативного призначення батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) ім. Генерала Кульчицького військової частини № 3066 Яворського Ігоря Орестовича, та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки 6 (шість) місяців.
Ми, депутати Бориславської міської ради та громадяни міста глибоко обурені вищезазначеним вироком, який спричинив у багатьох людей бурхливу реакцію та шквал негативних емоцій. Тому виступаємо єдиним фронтом на захист честі, гідності та свободи героя-Трускавчанина.
Мусимо зазначити, що засідання суду відбувалось за скороченою процедурою, без участі адвоката, що унеможливило повністю реалізувати І. Яворським передбаченого Конституцією України права на захист!
Яворський І.О. погодився на розгляд справи за скороченою процедурою, без присутності адвоката, оскільки командування в/ч 3066 Національної Гвардії України, запевнило його у тому, що за поступок, який є предметом розгляду у справі йому загрожує лише штраф та вмовило саме на таку процедуру розгляду, відмовившись від захисту.
Також прокурорами Комарецьким Р.Є., Поліщуком В.С. обвинувачуваного не було попереджено про ризики укладання такої угоди, про розгляд справи за скороченою процедурою, без присутності адвоката.
Вважаємо, що суд не в повній мірі дослідив обставини справи, що призвели до запізнення Яворського Ігоря Орестовича на полігон, не заслухав покази свідків та прийняв до уваги інші обставини, що мають суттєве значення.
Судом також не взято до уваги факт, що Яворський І.О. ДОБРОВІЛЬНО пішов на фронт з Майдану, записавшись до першого батальйону оперативного призначення Національної Гвардії України, тому абсурдність звинувачення його у ухиленні від військової служби та у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України, є беззаперечною.
За час 2-х річної служби Ігор Яворський приймав участь в боях на самих гарячих точках фронту україно-російської війни, ЖОДНОГО разу не проявив ознак слабості чи небажання захистити свою Батьківщину!
Вважаємо чисто формальний привід за запізнення з відпустки на полігон, а не в зону АТО, не може бути причиною для такого жорстокого вироку в 4 роки і 6 місяців.
Тому просимо скасувати вирок Печерського районного суду м.Києва від 27.06.2017 р. у справі №757/31337/16-к, за яким засуджено стрільця-гранатометника 2 відділення 4 взводу оперативного призначення батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) ім. Генерала Кульчицького військової частини № 3066 Яворського Ігоря Орестовича та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки 6 (шість) місяців та звільнити Яворського Ігоря Орестовича 24.11.1987 р.н., від відбуття покарання.


В.о.міського голови,
секретар міської ради      Ю.Химин


Прийнято на 30 позачерговій сесії
Бориславської міської ради
11.07.2017 р.

 

Additional information