Питання погашення заборгованості досі залишається відкритим

Вчора, 1 серпня, відбулась нарада із керівництвом медичних закладів. Головною проблемою, яка піднімалась на зустрічі, була заборгованість по виплаті заробітної плати перед медичними працівниками. Кожна із сторін запропонувала своє бачення у вирішенні даної проблеми.

 

Згідно ст. 51 Бюджетного кодексу, розпорядником коштів є центральна міська лікарня. Було доведено обсяг медичної субвенції понад 31 млн. грн. Медицина повинна виживати чітких заходів щодо приведення своєї штатної чисельності до вимог доведеного штатного ресурсу, в даному випадку – субвенції. ЦМЛ не забезпечена фондом зарплати на рівні 8 млн. грн. До кінця року незабезпеченість фондом оплати праці по установах охорони здоров’я складає 5 млн. 600 тис грн.

Протягом минулих років вживались певні заходи для фінансового розвантаження установ медицини. Міський бюджет взяв на себе оплату за отримання енергоносіїв, утримання стоматології, та виконує свої зобов’язання в частині фінансування цих видатків. 

Також, в рамках перевиконання, вже на наступному тижні з міського бюджету буде виплачено до 1 млн.300 тис. грн. додатково, для погашення заборгованості. Однак повністю проблематики це не вирішує. Питання буде відкрите до повного розв’язання. Перемовини тривають. Про зміни повідомлятимемо.

 

 

Additional information