ПОШУКОВЦЯМ РОБОТИ - ПРО ПЕРЕВАГИ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Щоб підкреслити важливість вирішення проблеми нелегальної зайнятості, Бориславський міський центр зайнятості для участі в семінарах з населенням за відповідною тематикою, запрошує фахівців Головного управління Держпраці у Львівській області. Цього разу з пошуковцями роботи зустрілися головні державні інспектори згаданої установи Назар Бичко та Олег Бриняк. 

Передусім, мова йшла про переваги офіційного працевлаштування, ризики, пов’язані з нелегальною зайнятістю, а також про відмінність між трудовим договором та цивільно – правовими відносинами.

Учасників семінару поінформовано про структуру мінімальної заробітної плати як гарантованого державою розміру оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці з наведенням конкретних прикладів. Так, присутні дізнались, що з 01.01.2017 року мінімальний посадовий оклад за некваліфіковану працю встановлено на рівні прожиткового мінімуму для працездатного населення, тобто 1600 грн. Проте, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці повинен бути не нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, тобто не менше ніж 3200 грн. Тож, відтепер скасовано норми, згідно яких до мінімальної заробітної плати не входили доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Таким чином, якщо працівнику за повністю відпрацьований місяць нараховано менш ніж 3200 грн, потрібно проводити доплату до рівня мінімальної зарплати. Статтею 3-1 Закону № 108/95-ВР передбачено, що доплату потрібно виплачувати щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. Законодавці передбачили, що до мінімальної заробітної плати включаються майже всі складові заробітної плати, такі як доплати за розширення зони обслуговування, надбавки за інтенсивність праці, місячні та квартальні премії, індексація, надбавка за вислугу років тощо. В той же час при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Не оминули на семінарі і розгляд питання про проведення інспекційних перевірок Головним управлінням Держпраці в рамках пілотного проекту, що зараз проходить у Львівській області, щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері будівництва та торгівлі.

Ольга Чистогорськапровідний фахівець з питань зайнятостівідділу активної підтримки безробітнихБориславського МЦЗ

Additional information