НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ

Вже тривалий час, в тому числі в м. Бориславі, точаться розмови про відновлення Головним Управлінням Держпраці України перевірок суб’єктів господарювання та іде дискусія щодо доцільності їх проведення. Думки різняться, але істина залишається незмінною – працювати треба в правовому полі. Такий аргумент вартує взяти до уваги, особливо роботодавцям, адже за недотримання законодавства в сфері трудових відносин їм загрожують великі штрафи.


Задля об’єктивності, треба віддати належне діяльності державних структур, які активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу в середовищі роботодавців м. Борислава, щоб попередити неприємні сюрпризи під час здійснення державного контролю. Так, з ініціативи міської влади, Бориславського міського центру зайнятості, Управління праці та соціального захисту населення проведено чимало тематичних заходів, виїзних акцій, відбувся не один семінар, в тому числі за участю представників Головного Управління Держпраці в Львівській області.
Активно в цьому напрямі працює також робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення під керівництвом заступника міського голови Світлини Дмитрівни Солоненко. Члени робочої групи, до складу якої входять представники ГУ Держпраці у Львівській області, фахівці управлінь виконкому Бориславської міської ради, міського центру зайнятості, Дрогобицького відділення Пенсійного фонду України, представники фіскальної служби, беруть участь в обстеженні суб’єктів підприємництва, в тому числі шляхом безпосереднього відвідування місць провадження ними господарської діяльності.
Під час зустрічей з роботодавцями чи їх працівниками, проводиться опитування, надаються консультації, роз’яснення щодо переваг легальної зайнятості та відповідальності за використання незадекларованої праці.
За результатами обстежень, керівники тих підприємств, де виявлені ознаки порушень трудового законодавства, запрошуються на щотижневі засідання робочої групи для надання відповідних пояснень. Також, на своїх нарадах робоча група заслуховує так званих «мінімізаторів» або суб’єкти господарювання, котрі за даними Пенсійного фонду України, виплачують найманим працівникам заробітну плату, яка є нижчою за встановлений законодавством мінімальний розмір. Щопонеділка робоча група розглядає понад два десятки справ.
Більшість роботодавців, котрі відгукуються на запрошення, мають можливість під час засідань обґрунтовано пояснити виникнення тих чи інших проблем. Але, на жаль, є і такі роботодавці, котрі виявляють байдужість до зауважень, нехтують увагою міської влади, не з’являються на такі зустрічі, чим наражають себе на першочергове проведення інспекційних перевірок.
Під час кожної наради, Світлана Дмитрівна наголошує присутнім, що міська влада не зацікавлена в покараннях для бізнесу, а прагне до тісної та взаємовигідної співпраці, розуміючи, що ефективна діяльність кожного підприємства це запорука успіху економічного та соціального розвитку Борислава в цілому.

Галина Цибенко,
заступник директора Бориславського
міського центру зайнятості, член робочої групи з легалізації
заробітної плати та зайнятості населення

Additional information