«Єдинник» торгує пивом. Чи треба проводити розрахунки через РРО?

Бориславським відділенням Дрогобицької ОДПІ проведено тренінги по роз’ясненню платникам єдиного податку питання реалізації пива.
Пиво віднесено до алкогольних напоїв, відповідно його реалізація має здійснюватись через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій. Однак фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням книг обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункових книг (РК), до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу у розмірі 1 мільйону гривень.
У разі перевищення у календарному році обсягу доходу 1 мільйону гривень застосування РРО є обов’язковим і таке застосування розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Нагадаємо, що при цьому обов’язковою вимогою є отримання відповідної ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Бориславське відділення Дрогобицької ОДПІ

Additional information