У Бориславі урочисто згенерували перший кіловат сонячної енергії

9 вересня у місті Бориславі відкрили сонячну електростанцію ТОВ «Синтез Солар» та згенерували перший кіловат сонячної енергії. Інвестиція забезпечить нові робочі місця та надходження коштів до місцевого бюджету

«Задум створити сонячну електростанцію в мене виник приблизно два роки тому. – Розповідає директор ТОВ «Синтез Солар» Юрій Пасічник. – Розпочав з опрацювання інформації з Інтернету, відтак, поступово, звісно, не без помилок, вдалось створити те, що ви тут сьогодні бачите. Сподіваюсь, ми разом задали новий тренд розвитку міста Борислава». 

На виробництві знаходиться 4600 панелей. Обладнання оснащене сонячними модулями та інверторами китайського та німецького виробництва. Електростанція складається із двох - наземної та дахової, яка є найпотужнішою в Україні. Наземна електростанція має загальну потужність - 326,12 кВт, дахова – 1,114  МВт. Річна загальна генерація буде становити приблизно 1,4 млн кВт/год.

Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації, привітав місто з новоствореним проектом, зазначивши: «Якщо говорити глобально, то сонячна електростанція – це енергетична незалежність Держави. Щодо інтересів області – то це і додаткові робочі місця, і виробничі потужності. Ми, направду, маємо чим гордитися, адже найбільший в Україні сонячний даховий колектор створено тут, в Бориславі».

Міський голова Борислава Ігор Яворський, анонсуючи деякі напрацювання в енергетичній галузі міста, наголосив: «Борислав має унікальний шанс поєднати всі джерела альтернативної енергетики в своєму місті. Ми реалізовуємо на території міста проект використання енергетики води, - відкриття гідроелектростанції, який також сподіваємось запустити вже цього року. Окрім того, спільно з Львівською ОДА та ПАТ «Укрнафта» втілюємо ідею щодо використання супутніх газів, які виділяються внаслідок нафтовидобутку, для генерації електричної та теплової енергії».

Народний депутат України Богдан Матківський зауважив, що Борислав, запускаючи такі новітні технології, окреслює свій майбутній розвиток.

Перші кіловати сонячної електроенергії від новоствореної станції урочисто запустили керівництво області, міста та власник підприємства.

 

 

 

 

 

 

 

 

Additional information