«Мій рідний край, моя історія жива!». 630-річчю міста Борислава

Із 4 по 10 вересня в бібліотеках нашого міста проведено тиждень краєзнавства «Мій рідний край, моя історія жива!», присвячений 630-річчю міста Борислава.

Власне, в рамках тижня краєзнавства для різних категорій користувачів відбулися масові заходи присвячені цій даті. 

4 вересня в центральній міській бібліотеці було презентовано виставку-вікторину «Славне місто моє – Борислав», яка викликала великий інтерес до літератури про рідний край серед користувачів.5 вересня у читальній залі бібліотеки-філії №6 для юнацтва відбулася презентація мапи-оберегу «Ми любимо Борислав», присвяченої 630-річчю міста, яку вишивали членкині міського «Союзу України» та бібліотечні працівники. Ініціатором та меценатом мапи-оберегу була підприємець Людмила Булик, яка урочисто передала цей дар творчих людей до нашого Історико-краєзнавчого музею. Презентацію провела бібліотекар центральної міської бібліотеки Тетяна Кекіс.

Перегляд літературно-краєзнавчого кутка «Тепло своїх долонь і розуму, і серця, я Бориславу рідному віддам» проводився протягом дня 6 вересня у читальній залі міської бібліотеки для дітей для різних вікових категорій, під час якого бібліотечні працівники прагнули ознайомити присутніх із історією виникнення міста, його видатними людьми, минулим і сьогоденням.

Не забули і працівники бібліотеки-філії №2 про дітей із соціального центру благодійного фонду «Карітас», з якими провели краєзнавчу вікторину «Що ми знаємо про наше місто?».

Радіослухачі нашого міста мали змогу прослухати радіосторінку «Борислав літературний», яку підготувала для них постійна ведуча бібліотекар ЦМБ Світлана Сват.

8 вересня в усіх бібліотеках-філіях впродовж дня відбувалися різноманітні заходи – це вікторини для дітей : «Знай своє місто» (МБД для учнів 4-Б класу спільно із педагогами ЗОШ №1) та «Відкрий для себе рідний край» (Б.-ф. №5 для учнів 7-9 класів). Для юнацтва та дорослих користувачів у бібліотеці-філії №3 проведено День інформації «Краю-розмаю, Вітчизно моя!». Протягом дня проводилась бесіда по книзі Романа Тарнавського «Мразниця»; міні-вікторина «Борислав-наше місто»; перегляд відеопрезентації «Поетичний Борислав».

Вишивану мапу-оберіг «Ми любимо Борислав» цього ж дня презентувала бібліотека-філія №6 для юнацтва під час Дня інформації «Борислав: земля і люди, історія і розвиток».

Божена Дмитришин, провідний методист Бориславської МЦБС, 9 вересня мала честь бути ведучою конференції «Стратегія розвитку Борислава», яка відбулася з нагоди 630-річчя міста та відзначення Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Захід об’єднав представників влади, культури та нафто-газової промисловості.

Бібліотекарі публічних бібліотек Борислава прийняли активну участь у святкуванні Дня міста. Зокрема працівники центральної міської бібліотеки провели інформаційно-краєзнавчу вікторину «Знай рідне місто», під час якої бориславці показали себе великими знавцями з історії рідного краю. Переможниця вікторини стала Тетяна Пукаляк, учениця ЗОШ №5. Інші учасники отримали заохочувані призи – магніти та буклет «Історична мозаїка Борислава» (упорядник Ірина Перелом, бібліограф МЦБС) . 

Впродовж тижня у бібліотеках-філіях №№ 5, 6 для різних категорій користувачів демонструвались відеопрезентації: «Мандрівка Бориславом»; «Літературні голоси нашого міста», «Стежками рідного краю»; «Святині Борислава»; «Мій край-моя історія жива», які розміщені на персональній сторінці Бориславської МЦБС у відеохостингу YouTtube та Блозі (автор Божена Дмитришин).

Крім того, до послуг користувачів діють літературно-краєзнавчі кутки, книжкові експозиції, які були організовані в усіх бібліотеках міста і приурочені 630-річчю Борислава. 

Бібліографом МЦБС підготовлено та видано: буклет «Історична мозаїка Борислава»; персональні пам’ятки «Йоган Зег і Борислав»; «Костянтин Толвінський: ім’я в історії нашого міста».

Бібліотекарі Бориславської МЦБС вітають усіх мешканців із 630-річчям міста Борислава. 

Зичимо Вам усіх гараздів і запрошуємо відвідувати наші бібліотеки, та брати участь у проведенні заходів присвячених цій даті!

 


Ірина Перелом, бібліограф Бориславської міської централізованої бібліотечної системи.

Additional information