Творчий вечір Романа Соловчука

У середу, 10 жовтня, в приміщенні центральної бібліотеки міста Борислава відбувся творчий вечір з нагоди ювілейної дати – 40 років журналістсько-письменницької діяльності редактора газети «Нафтовик Борислава», члена національної спілки журналістів України, члена спілки письменників України Романа Соловчука.Роман Іванович Соловчук народився у селі Голосків Коломийського району Івано-Франківської області. Після закінчення 8-ми класів працював у колгоспних бригадах (тракторній, будівельній), навчався у вечірній школі. У той час розпочав писати вірші, друкуватися у районній та обласній пресі.
У 1967 р. вступив до Львівського університету ім. І.Я.Франка на факультет журналістики, після закінчення якого у 1972 р. був скерований на роботу в бориславську газету «Нафтовик Борислава». Розпочав журналістську кар’єру на посаді заступника редактора. У 1984 р. очолив журналістський колектив газети.
Член Національної спілки журналістів і Національної спілки письменників. Удостоєний журналістської премій "Золоте перо" та Золотої медалі української журналістики.
Брав участь у впорядкуванні та виданні літературно-мистецького збірника "Бориславський ізмарагд" (2002 р.).
Історичний роман Р.Соловчука "Барабський міст" це книга про м.Борислав періоду польського панування у 30-х роках 20-го століття. Розпочато написання у 1988 р. (робоча назва - "Грімниця", 1992 р.), а закінчено у 2004. Видано 2005 року у Львові, видавництво "Кобзар". Роман «Барабський міст» у 2007 р. відзначений на конкурсах в Україні і у США.
У романі змальовано зіткнення різних ідеологій та різних політичних сил у місті нафтовиків напередодні Другої світової війни.

Урочистість розпочалась чарівним виконанням молитви, після якої надали слово настоятелю храму св. Анни о. Петру Підлобному та міському голові Борислава Володимиру Фірману. Гості тепло і сердечно вітали ювіляра.

Атмосфера на заході була приязна і натхненна. На свято зібралась еліта міста. Також Романа Івановича приїхали привітати члени Львівської організації Національної спілки письменників України, відомі літератори і просто добрі друзі, які крокували з журналістом впродовж його творчого шляху.

Письменник щиро дякував усім присутнім та найбільше відзначив він свою сім’ю: двоє дочок, кохана дружина і внук – це його надія і величезний вклад у майбутнє, бо ж започатковано велику династію журналістів.

Additional information