Як працює служба у справах дітей

Минулого тижня на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради серед питань порядку денного прозвітувала і служба у справах дітей про роботу служби щодо захисту житлових і майнових прав дітей.

 

Як доповіла начальник служби Ганна Подставек, службою у справах дітей постійно ведеться робота щодо захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 

Постійно оновлюється реєстр житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям вищевказаних категорій. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування станом на 01 серпня 2017 року (58 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування): мають житло на праві власності – 8 дітей, на праві користування – 48 дітей, не мають житла – 2 дітей. В особовій справі кожної дитини містяться відомості щодо наявності або відсутності житла та майна відповідно до довідок Державного реєстру нерухомих прав, описи житла-майна дітей, довідки про реєстрацію місця проживання.

 

Для вжиття заходів щодо збереження та утримання в належному стані житла, яке на праві власності або праві користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, органом опіки та піклування призначаються опікуни над вищевказаним житлом. У 2016 році виконавчим комітетом міської ради прийнято 7 рішень, а у 2017 році – 6 рішень про призначення опікунів над житлом дітей. Відносно всіх дітей, які мають житло на праві власності або праві користування, службою у справах дітей направляються листи до відповідних органів з вимогою про недопущення зняття дітей з реєстрації.

 

Відповідно до пунктів 66 та 67 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, Цивільного кодексу України та інших нормативних актів, орган опіки та піклування надає дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має неповнолітня або малолітня дитина. В 2016 році виконавчим комітетом Бориславської міської ради було прийнято – 8 рішень, а в 2017 році – 3 рішення щодо житла та майна неповнолітніх дітей.

 

Діти, які не мають житла на праві власності або праві користування, після досягнення 16-тирічного віку, за клопотанням органу опіки та піклування, беруться на облік для отримання позачергового або соціального житла відділом реєстрації Бориславської міської ради. На обліку для отримання позачергового житла на даний час перебуває 16 дітей, (у 2016 році на облік поставлено 1 дитину, у 2017 році – 2 дітей, потребують постановки на облік у 2018 році – 2 дітей).

 

У свою чергу службою у справах дітей проводяться перевірки стану збереження житлових приміщень, які належать на праві користування або власності дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. У 2016 році було проведено 56 перевірок стану утримання житла та складено 56 актів обстеження житлово-побутових умов проживання. За результатами обстежень встановлено, що з усього житла: 50 – придатне для проживання, 6 – не придатне для проживання, 2 – потребує поточного або капітального ремонту.

 

Службою у справах дітей вживаються заходи захисту житлових та майнових прав дітей. Так, в інтересах малолітнього, який перебуває під піклуванням, до Бориславського міського суду підготовлено та направлено позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно. Судом було прийнято рішення на користь дитини та визнано за ним право власності на житло.

 

Окрім того, службою у справах дітей у 2016 році розроблено проект Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, в м. Бориславі та смт. Східниця на 2016-2018 роки, рішення про затвердження якої було прийнято сесією Бориславської міської ради 06.05.2016 за № 136. У 2017 році в рамках реалізації Програми придбано однокімнатну квартиру на умові співфінансування з обласного та міського бюджетів, для особи з числа дітей-сиріт, яка була вихованкою дитячого будинку «Оріана» та взагалі не мала житла.

Additional information