Тих днів не змеркне слава...

23 жовтня в читальній залі центральної міської бібліотеки міста Борислава відбувся круглий стіл «Тих днів не змеркне слава», присвячений 70-річчю створення УПА та 20-річчю створення Бориславської Станиці Братства УПА ім.Нечая.  Відкриваючи захід організаторами було наголошено , що сьогодні, маючи свою Державу, ми повинні пам’ятати, щоб синьо-жовтий Державний прапор України вільно тріпотів над державними установами та вирізняв український народ серед інших, поклали свої голови мільйони українців. Віками мовчала зґвалтована історія, мовчали люди, а коли називали імена героїв, то говорили з острахом, пошепки…

Нині до нас повернулися і повертаються пласти правди, а з ними імена борців за національну незалежність, за право на життя, за свободу і віру.

 

 

Учасники круглого столу в цей день намагались донести до аудиторії інформацію про героїчну і жертовну боротьбу УПА, яка боролась за самостійну і Соборну Державу. Найкращі сини й доньки української нації встали до лав проти чужоземного поневолення. Війна з московськими окупантами велась українськими повстанцями майже 10 років, після завершення другої світової війни. Волинь і Полісся стали колискою УПА. Потім УПА поширила своє функціонування на всю Україну. «Героїчна боротьба УПА й визвольно-революційного підпілля – це найбільш героїчна доба в історії України», - писав Роман Шухевича.

 

Ведучі круглого столу, бібліотекарі ЦМБ Світлана Сват та Алла Божко зуміли донести до присутніх дух героїзму повстанців. А захоплюючі спогади ветеранів Володимира Копися та Анастасії Закидальської та актуальні розповіді Марії Граблюк, глибоко переконливі аналітичні екскурси сторінками історії України істориків, правознавців  Мирослава Баумкетнера та Олега Луцишина наповнили атмосферу заходу відчуттям гордості за Україну і її народ.  - ..Крізь вічність із ясних зір і свічада тихих вод в усій земній красі та зболеній печалі світить нам материнський образ нашої України. Багато поколінь пішло на страждання, муки, смерть, щоб засвітилася зірка вільної, незалежної суверенної Держави нашої, яка з 1991 року існує, поволі встає на ноги, розправляє крила, займає належне їй місце серед світових держав.

Additional information