Створення ОСББ: з чого почати?

Перші ОСББ почали з’являтись у нашому місті ще у 2004 році, але тих, хто наважувався на подібний крок очікувало чимало труднощів та їх вважали безумцями. Відтак від того часу до кінця 2015 року у Бориславі утворилося 31 ОСББ.

 

Та у 2016 ситуація змінилася у кращу сторону, бо за сприяння міського голови Ігоря Яворського та зі змінами чинного законодавства при управлінні житлово-комунального господарства та енергозбереження Бориславської міської ради було організовано роботу для якісного та швидкого переходу житла у власність ОСББ і всього за рік було створено ще 37 об’єднань.

 

 

Щоб впроваджувати енергоефективні заходи і самим вирішувати, на що витратити гроші, підтримувати чистоту в під'їздах та прибудинковій території, необхідно створювати ОСББ. Щоб комфортно жити у багатоповерхівці, треба дбати не лише про свою квартиру, а й загалом про весь будинок.

 

Сьогодні в Бориславі успішно здійснюють свою діяльність 71 ОСББ. Переваги їх перед ЖЕК відчувають на собі, перш за все, самі мешканці багатоквартирних будинків, тому що відтепер саме вони розпоряджаються грошима, які вносять за квартплату.

 

Якщо ви вже вирішили створити у своєму будинку ОСББ, але не знаєте, з чого почати, ми готові Вас зорієнтувати.

 

Отже, з чого почати.

 

Створення ОСББ як юридичної особи передбачає наявність статуту, розрахункового рахунку в банку, печатки та інших атрибутів, властивих юридичній особі. Для цього необхідно зробити наступні кроки:

1. Ініціювати створення ОСББ.

2. Провести установчі збори.

3. Здійснити державну реєстрацію.

 

Без сумнівів, у вас з'являться в процесі оформлення ОСББ питання.

 

Консультативну та методичну допомогу в створенні ОСББ здійснює спеціаліст I категорії управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Бориславської міської ради (Герич О.Є.).

 

Бориславська міська рада, м.Борислав, вул. Шевченка, 42, Кабінет № 4, телефон 5-26-56.

Additional information