Літературний конкурс «Відлуння ліри»

До Дня української писемності та мови

 

Доля нашої мови залежить і від того,

як відгукнеться на рідне слово наша душа,

як рідне слово бринітиме в цій душі,

як воно житиме в ній.

( Олесь Гончар )

 

 

Цього року День української писемності та мови на офіційному рівні святкують 20-й раз. Ще у 1997 році він був встановлений Президентом України Леонідом Кучмою.

 

Дата 9 листопада була обрана невипадково. Свято писемності та мови приурочене до дня пам’яті Нестора Літописця- послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Саме цим документом і був заснований День української писемності та мови.

 

9 листопада 2017 року за сприяння Бориславської міської ради, Управління Культури, відділу освіти та ГО «Цвіт нації» в рамках діяльності Молодіжного Центру, який діє при бібліотеці – філії № 6 для юнацтва відбувся Бориславський міський конкурс читців «Відлуння ліри» для учнів 8 – 11 класів закладів міста та смт. Східниці.

 

У конкурсі взяли участь 26 претендентів на перемогу, учні: БДГ, ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗОШ № 3, ЗОШ № 4, ЗОШ № 6, ЗОШ № 7, ЗОШ № 8, ЗОШ № 9.

 

Митців слова літературного конкурсу «Відлуння ліри» оцінювало журі у складі:

- Голова Наталія Бараняк,директор Бориславської МЦБС.

Члени журі:

- Віктор Кравцов провідний спеціаліст управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради;

- Андрій Спас, депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради, директор Бориславського краєзнавчого музею;

- Андрій Делінкевич, лауреат міжнародних та Всеукраїнських мистецьких конкурсів, Володар гран-прі в жанрі художнього читання;

- Мар'яна Мельникович, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 1.

 

Конкурс проходив у двох номінаціях: «Проза» та «Поезія». Кожен учасник був нагороджений дипломом, а лауреати I, II, III премії та премії гран-прі отримали поїздку до Центру Андрея Шептицького у м. Львів.

 

Гран-прі отримала учениця 11 класу ЗОШ № 3 Адріана Метельська. Перше місце у номінації «Проза» отримала учениця 10 класу ЗОШ № 1 Марія Кандур, друге місце у тій же номінації отримала учениця 10 класу ЗОШ № 4 Мар'яна Куротчин, третє місце – учениця 10 класу БДГ Оксана Церковник. У номінації «Поезія» перше місце здобула учениця 11 класу ЗОШ № 2 Софія Мальцевська, друге місце – учениця 8 класу ЗОШ № 6 Вікторія Кропивницька, третє місце – учениця 11 класу ЗОШ № 8 Ірина Гаман.

 

Крім цього, декламатори авторської поезії та прози отримали в подарунок збірки поезії «Безмежність» Бориславського поета Віктора Кравцова та книги від постійного мецената Людмили Булик, яка також допомагала у підготовці та проведенні літературного конкурсу.

 

Зі словами вдячності до присутніх звернулися члени журі Наталія Бараняк і Андрій Спас, подякувавши вчителям та учасникам за хорошу підготовку до конкурсу та з проханням і надалі цінувати, оберігати та плекати свою рідну мову.

 

Книги Романа Горака для бібліотек міста подарував Андрій Спас.

 

Свято «День української писемності та мови» дуже важливе для українців, оскільки мова – це щось більше, ніж спадщина предків. У ній душа нашого народу та багатовікова історія.

 

Найбільше і найдорожче добро кожного народу —

це його мова, та жива схованка людського духу,

його багата скарбниця, в яку народ складає

І своє давнє життя і свої сподіванки, розум і досвід. (Панас Мирний)

 

Галина Почіковська,

координатор Молодіжного Центру, бібліотекар бібліотеки-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.

Additional information