Завершується процедура передачі у комунальну власність безхазяйного майна

Бориславська міська рада повідомляє, що підходить до завершення процедура про передачу у комунальну власність територіальної громади м. Борислава безхазяйного нерухомого майна гідротехнічних споруд.

 

Питання вжиття заходів щодо передачі безхазяйних гідротехнічних споруд у комунальну власність територіальних громад неодноразово піднімалося у Львівській обласній державній адміністрації. На підставі цього у м. Бориславі було проведено обстеження гідротехнічних споруд на Мразницькому та Тустановицькому озерах.

 

 

Процедура взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначена Цивільним кодексом України. Так, безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

 

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

 

У зв’язку з цим, минулого року управлінням комунальної власності міської ради для реєстрації та зарахування на облік, як безхазяйного нерухомого майна, проводилися дії щодо взяття на облік гідротехнічних споруд Мразницької та Тустановицької гребель, а також було подано оголошення в народний часопис «Нафтовик Борислава» з метою виявлення власника.

 

Оскільки, протягом року жодних звернень від громадян та юридичних осіб щодо підтвердження права власності на гідротехнічні споруди Мразницької та Тустановицької гребель не надходило, 23 жовтня 2017 року Бориславською міською радою було подано до Бориславського міського суду Львівської області заяви про визнання гідротехнічних споруд на Мразницькому та Тустановицькому озерах безхазяйними та передачі їх у комунальну власність територіальної громади міста Борислава.

 

6 листопада 2017 року Бориславським міським судом Львівської області було задоволено заяви міської ради та визнано безхазяйними нерухоме майно: гідротехнічні споруди Мразницьку та Тустановицьку греблі та передано їх у комунальну власність територіальної громади міста Борислава.

 

На підставі цих рішень суду, міською радою будуть здійснюватися дії щодо державної реєстрації гідротехнічних споруд на Мразницькому та Тустановицькому озерах після якої територіальна громада м. Борислава стане повноправним їх власником.

Additional information