Спільна нарада у відділі реєстрації

Минулого тижня у відділі реєстрації відбулася спільна нарада з представниками відділів та управлінь міської ради, де на розгляд виносились питання реєстрації договорів оренди земельних ділянок, порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та відбулося ознайомлення з листом Міністерства юстиції України №23553/0/1-17 від 06.11.2017 стосовно державної реєстрації фізичної особи-підприємця, яка має паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

 

 

Участь у нараді взяли державні реєстратори Наталія Краснопольська та Марія Поясник, головний спеціаліст відділу реєстрації Валентина Ружило, начальник Центру надання адміністративних послуг Олександр Майсак, начальник відділу земельних відносин Галина Подоляк та начальник відділу правового забезпечення Оксана Тахтарова.

 

По-першому питанню начальник відділу земельних відносин Галина Подоляк окреслила низку проблемних питань в частині укладення/припинення/розірвання договорів оренди земельних ділянок. Особливу увагу було звернуто на істотні умови договору та на пакет документів у разі розірвання договорів оренди. Важливим питанням були і терміни оренди, а саме: незалежно від часу, зі спливу якого була зареєстрована оренда в Державному реєстрі речових прав, її дія не може перевищувати терміну чинності договору.

 

По-другому питанню державний реєстратор Наталія Краснопольська ознайомила присутніх з роз’ясненням Міністерства юстиції України від 27.10.2017 №41696/В-25217/8.4. Було визначено, відповідно до вимог Закону України «Про інформацію», поняття «конфіденційна інформація». Також проаналізовано, відповідно до юридичної природи, поняття «майновий стан», а саме – сукупність належних особі майнових прав та обов’язків. Надано вичерпний перелік нормативно-правових актів, якими керується державний реєстратор під час розгляду заяв про надання інформації з Державного реєстру прав.

 

По-третьому питанню державний реєстратор Марія Поясник повідомила присутніх про можливість проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця, яка має паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, про що надано роз’яснення у листі Міністерства юстиції України №23553/0/1-17 від 06.11.2017.

Additional information