До відома виробників промислової продукції

29 червня 2017 року Офісом торговельного представника США опубліковані результати перегляду Генералізованої системи преференцій США (ГСП). Під дію ГСП для всіх країн-учасників програми було включено товарну групу «товари для подорожей» (HТS Code: 4202), що дає можливість безмитного ввезення на територію США відповідної продукції, а саме валіз, сумок, контейнерів, чохлів, рюкзаків для перевезення особистих речей, що безпосередньо створює для українських експортерів відповідної продукції торговельні преференції на американському ринку.

 

Генералізована система преференцій США призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом падання пільгового безмитного режиму ввезення на територію США до 5000 видів товарів із визначених американським урядом країн-бенефіціарів ГСП (120 країн і територій, в тому числі Україна).

 

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США «Про торгівлю» 1974 року. Після дворічної перерви (у зв'язку із завершенням строку чинності ГСП 1 серпня 2013 року автоматично припинила свою дію) 29 червня 2015 року Президент США Б. Обама підписав прийнятий Конгресом Закон «Про розширення торгових преференцій» (Trade Preferences Extension Act 2015), який передбачає відновлення дії ГСП до 31 грудня 2017 року.

 

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент промислових товарів, різні види хімічних речовин та мінералів, окремі будівельні матеріали, феросплави, частини до двигунів, деякі види сільськогосподарської і рибної продукції та ін.

 

За попередньою інформацією, наразі Адміністрацією США розглядається продовження дії ГСП після 2017 року. У Конгресі Сполучених Штатів наявною є сильна двопартійна підтримка необхідності продовження дії ГСП. Експерти висловлюють переконання, що рішення від 29 червня 2017 року щодо включення товарної групи «товари для подорожей» під дію ГСП свідчить про існування налаштованості Адміністрації підтримати продовження дії Генералізованої системи преференцій.

 

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: https://ustr.gov/issue-areas/trade-development/preference-programs/generalized-system-preference-gsp

 

Також інформація щодо можливостей ГСП для українських виробників доступна на веб-сайті Мінекономрозвнтку за посиланням: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=af88cb31-eb57-41el-b5ad-7a9c85653bd9&tag=GeneralizovanaSistemaPreferentsiiSsha

Additional information