Про що дбає територіальний центр

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. Це люди, на долю яких випали складні випробування… Важко уявити життя стареньких немічних людей без допомоги з боку соціальних працівників. На підтримку одиноких непрацездатних громадян у нашому місті з 1995 року діє Бориславський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у якому особливу увагу приділяють підопічним з обмеженими фізичними можливостями. В нас на обліку перебуває 169 осіб з інвалідів.

 

У відділенні соціальної допомоги отримують постійно соціальні послуги 75 інвалідів, де соціальні робітники надають понад 40 видів різних послуг. Для 70 інвалідів оформлено муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Ми не зупиняємось на досягнутому, весь час вивчаємо потребу та працюємо над розвитком нових видів соціальних послуг.

 

У відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру надаються такі побутові послуги:

- безкоштовне прання одягу та постільної білизни;

- видача одягу та взуття б/у;

- послуги перукаря, швачки.

 

При Бориславському міському територіальному центрі соціального обслуговування функціонує «Пункт прокату засобів реабілітації», у якому люди з особливими потребами можуть безкоштовно скористатися засобами реабілітації (інвалідні візки, ходунки, милиці).

 

У територіальному центрі створено «Мобільний соціальний офіс», де проводиться консультаційно-роз’яснювальна робота для інвалідів міста із залученням  спеціалістів управління праці та соціального захисту населення, з метою поліпшення роз’яснювальної, інформаційної роботи щодо надання соціальних послуг пільговим категоріям населення, одержанню допомоги, пільг, субсидій, всіх гарантій передбачених чинним законодавством. А також одиноким непрацездатним громадянам надається безкоштовна юридична консультативна допомога з питань соціального захисту інвалідів із залученням спеціалістів управління праці та соціального захисту населення  та спеціаліста Анни Маслей відділу «Бориславське бюро правової допомоги ». Для одиноких непрацездатних громадян  впроваджено нові соціальні послуги:

- «представництво інтересів» – ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг, допомога в оформленні документів, встановлення зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями.

- «посередництво» – допомога у врегулюванні конфліктів, ведення переговорів, опрацювання шляхів та умов розв’язання конфлікту.

 

Приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи, бажаємо всім ,хто не байдужий цій проблемі сил і здоров’я. Захищаючи гідність інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя.  Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Additional information