До відома розпорядників бюджетних коштів, які здійснюють публічні закупівлі електричної енергії

У зв'язку із набранням чинності Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі – Закон) змінюється функціонування ринку електричної енергії. Із прийняттям Закону відбудеться відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. Таким чином, один і той же суб'єкт господарювання не зможе одночасно постачати електроенергію та надавати послуги з її розподілу. При цьому, сам ринок електричної енергії функціонуватиме на конкурентних засадах.

 

Споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів), яким на день набрання чинності Законом постачання здійснював електропостачальник за регульованим тарифом, повинні обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір постачання електричної енергії не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності Законом, тобто до 11 грудня 2018.

 

З огляду на це, закупівля електричної енергії може здійснюватись за однією з процедур, передбачених ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі», із врахуванням перехідних положень Закону в частині здійснення закупівлі електричної енергії, як товару на конкурентних засадах та дотриманням вимог закону про публічні закупівлі та нормативно-правових актів, розроблених на їх виконання.

 

На офіційному веб-порталі Мінекономрозвитку оприлюднено лист від 09.11.2017 №3304-06/40489-07 щодо закупівлі електричної енергії, в якому Уповноважений орган надав інформацію щодо здійснення замовниками у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі електричної енергії та послуг з її постачання.

Additional information