1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

 

30 років тому в Каліфорнії були зареєстровані перші випадки захворювання, яке стало відоме як СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Також, згідно зі статистикою, наданою українським центром контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, в цьому році було зареєстровано 13381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 40816 осіб. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони – Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також м. Київ.

 

 

Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року.

 

З метою формування здорового способу життя, привернення уваги до проблеми поширення венеричних хвороб, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД та його профілактику 01 грудня 2017 року міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для учнів Бориславського професійного ліцею було проведено інформаційну бесіду щодо профілактики соціально-небезпечних хвороб, а також їх вплив на організм людини.

Additional information