Макс Кідрук у Бориславі

Минулої суботи неординарна особистість завітала до бібліотеки-філії №6 для юнацтва. Це сучасний український письменник Макс Кідрук. Борислав став 73 містом, яке відвідав письменник в рамках його  Всеукраїнського туру #100містНОІМ. Це творча промоція нової книги «Не озирайся і мовчи». Зустріч була направду цікава і пізнавальна. Макс Кідрук зарекомендував себе як справжній  шоумен в літературі. Використовуючи інноваційні технології, Макс розповів про свої мандрівки світом. А розказати було про що, адже він побував в 30 країнах світу. Враження від побаченого лягли в основу його травелогів.

 

Для довідки: травелог — це літературний жанр, назва якого походить від англійського слова Travelogue (подорож), тобто це звіт про подорож, але не просто хронологія поїздки, а реакція на побачене.. Макс Кідрук автор таких травелогів як «Мексиканські хроніки. Історія однієї мрії»,«Подорож на Пуп Землі. В 2х т», «Любов і піраньї», «На Зеландію!».

 

Знають в літературному світі Макса Кідрука і як одного з перших українських  авторів технотриллера.

 

Для довідки: технотриллер — жанр художньої літератури, що досліджує взаємодію людини з реально існуючими технологіями, взаємодії, що призводять до техногенних катастроф. Це гібридний жанр, в якому використовуються теми наукової фантастики. Батьком цього жанру вважається Майкл Крайтон з його «Парком Юрського періоду». Саме про технотрилери «Бот», «Твердиня», «Зазирни в мої сни» з великим захопленням познайомилися присутні від їх автора. Цікаво було дізнатися про нову книгу «Не озирайся і мовчи», яка вийшла в 2017 році.

 

Одного разу Макса Кідрука попросили скласти словесний портрет читача його книг, на що він відповів: «Людина будь-якого віку, що любить хороші історії і прагне постійно дізнаватися щось нове…». Саме такі люди зібралися на творчій зустрічі з письменником. Тому і було дуже багато різних запитань, на які отримали відверті відповіді. А запитання були справді різноманітні: і про психологію підлітків, і про творчі плани, і про мораль і релігії, про особисте, про Україну, і навіть про співпрацю з СБУ.

 

Маємо надію , що бориславська публіка сподабалася Максу Кідруку,  як і ми, присутні на презентації, отримали задоволення від творчого спілкування. Макс Кідрук пообіцяв відвідати Борислав з новими книгами. Адже бориславська читаюча публіка завжди прагне придбати для себе книгу з перших рук і ,звичайно, з автографом автора – на пам’ять. А ми, бібліотекарі Борислава, завжди будемо посередниками між книгою і письменником.

 

Алла Божко,

бібліотекар центральної міської бібліотеки

Additional information