Мінімальні держані гарантії в оплаті праці

Згідно з ухваленим Законом «Про державний Бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме з 01.01.2018: у місячному розмірі – 3723 гривні, у погодинному розмірі - 22,41 гривні. У 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме: з 1 січня 1700 грн., з 1 липня 1777 грн., з 1 грудня 1853 грн. Ще одне питання  яке планується -  в 2018 році довести середню заробітну плату в країні до 10 тис. гривень при тому ж курсі і цінах, що є на сьогоднішній день. Середня заробітна плата нині – 7400 гривень.

 

Відповідно до збільшення розміру мінімальної заробітної плати  змінюється розмір соціальних виплат.

 

Підвищення мінімальної заробітної плати вже призвело до легалізації заробітної плати та зростання доходів працівників.

 

Рівень заробітної плати є базою для нарахування податків і зборів, зокрема податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Разом із тим зазначені платежі і насамперед ПДФО є джерелом фінансування доходів бюджету місцевого самоврядування. Таким чином, виплачуючи більше заробітну плату, суб’єкти господарювання безпосередньо впливають не тільки на матеріальний стан своїх працівників, але й на соціально - економічний розвиток міста, в якому вони проживають.

 

На рівні міської ради створена і працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До складу  групи ввійшли працівники відділів і управлінь виконавчого комітету міської ради, представники Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ міського управління Пенсійного фонду, Бориславського відділення Дрогобицької поліції та головного управління держпраці у Львівській області. На сьогоднішній день проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками.

 

Значна увага приділяється підприємствам, керівники яких мінімізують заробітну плату.  Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців на обов'язковому оформленні трудових відносин із найманими працівниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. Розроблений порядок обміну інформацією дає можливість заслуховувати на засіданнях робочої групи так званих «мінімізаторів» і при виявленні порушень в оплаті праці надсилати такі дані до Держпраці, що є підставою для проведення перевірки та накладення штрафних санкцій.

 

Управлінні праці та соціального захисту населення

Additional information