Перспективи розвитку видобувних регіонів

13 грудня у м. Києві відбувся круглий стіл на тему «5% ренти для місцевих бюджетів: перспективи розвитку видобувних регіонів з 2018р.», в якому в складі делегації від Львівщини взяла участь заступник міського голови Світлана Солоненко. Організаторами даного заходу були німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ та Національний секретаріат UAEITI.

 

Приводом для проведення круглого столу стало те, що з 1 січня 2018 року набирає чинності Закон України №1793-19 «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти , природного газу та газового конденсату». За попередніми підрахунками наше місто у 2018 році зможе додатково отримати до бюджету близько 2,4 млн. грн..

 

Відбулась невимушена, жива дискусія, у якій взяли участь заступник голови комітету ПЕК ВРУ, народний депутат Ольга Белькова, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній Роман Опімах, в.о. голови Держгеонадра Олег Кирилюк, голова правління Укргазвидобування Олег Прохоренко, представники всіх видобувних областей, міст, громад та компаній. Міжнародним досвідом розподілу рентних платежів поділився Боріс Редер представник німецького секретаріату ІПВГ.

 

На питання учасників відповіли представники ДФС України, Міністерства Фінансів та Державної казначейської служби.

Additional information