Пам’ятайте про безпеку!

З настанням зимового періоду у пожежно-рятувальну службу дедалі все більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, пічного опалення та електрообігрівачів.

 

Це є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей проявляють недбалість, не звертають увагу на дотримання протипожежного режиму. Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі. В основному лихо приходить в будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Адже вони не мають коштів на виконання протипожежних заходів і здебільшого мешкають у старих дерев’яних хатах, де газові прилади, пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, належним чином не обслуговується та не ремонтується. Як наслідок, найбільша кількість пожеж та загиблих людей на них реєструється у зимові місяці року, тобто коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі.

 

Ще одною і найпоширенішою причиною пожеж та загибелі людей на них є куріння у ліжку, найчастіше у нетверезому стані. Зараз в області, переважно на селі, проживає чимало непрацюючих громадян, які часто використовують свій вільний час для вживання алкогольних напоїв. Це знижує рівень відчуття особистої безпеки. Враховуючи те, що у холодну пору розпиваються алкогольні напої у квартирах, це врешті решт призводить до пожежі. Розвиток подій іде за одним і тим же сценарієм. Людина випила, потім закурила у ліжку та не помітила, як задрімала і при цьому випустила з рук недопалок.

 

Турбує ситуація з дитячою загибеллю на пожежах. Головною причиною є те, що дорослі часто залишають малюків на самоті, або доручають доглядати за ними родичам, які за віком чи станом здоров’я не в змозі проконтролювати розваги малюків. Тим часом діти у пошуках розваги вигадують небезпечні ігри з вогнем та пожежонебезпечними приладами. Є факти, коли дорослі на декілька хвилин виходили з дому, залишаючи включеними електричні, газові прилади або розтоплені печі. В цей період виникала пожежа, під час якої діти не могли вийти з будинку і гинули.

 

Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, електрообігрівачів та дотримуйтеся протипожежних правил під час користування ними.

 

Пам’ятайте, що ваша особиста безпека та безпека рідних і близьких вам людей, залежить насамперед від вас самих!

Additional information