Чергове засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста Борислава

Минулої середи, 13 грудня, під керівництвом методиста Ярослави Демко та завідувачки бібліотеки ЗОШ №3 Матуріної Людмили було проведено засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста.

 

У засіданні взяли участь бібліотекарі: Мазніченко В. І. (ЗОШ №1), Захаренко Н. Р. (ЗОШ №4), Кожухар О. Й. (ЗОШ №7), Ясеницька К. В. (ЗОШ №8).

 

Метою засідання творчої групи було: «Безперервне вдосконалення рівня професійної майстерності та компетентності шкільних бібліотекарів». Організатори засідання ТГ ставили перед собою завдання: Удосконалювати традиційні і освоювати нові бібліотечно-інформаційні технології.

 

Я. Демко зосередила увагу присутніх на тому, що бібліотека – це структурний підрозділ навчального закладу, покликаний накопичувати, обробляти, зберігати і поширювати інформацію для забезпечення освітнього процесу інформацією і ресурсами. Крім цього функціями шкільної бібліотеки є сприяння загальному розвитку учнів, формування і вдосконалення інформаційної компетентності учасників освітнього простору, сприяння професійному розвитку педагогічних кадрів.

 

В умовах інформатизації школи і суспільства першочерговим завданням для шкільних бібліотек є впровадження в діяльність інформаційно-комунікаційних технологій, які допоможуть зробити бібліотеку більш доступною, привабливою і ефективною.

 

Це виводить на перший план такі завдання, як:

  • розширення інформаційного простору бібліотеки;
  • автоматизація бібліотечних процесів;
  • використання ІКТ для підвищення ефективності педагогічної діяльності шкільного бібліотекаря.

 

Керівником ТГ Людмилою Матуріною було проведено майстер-клас: Що таке скріншот, для чого він потрібен, як зробити скріншот. Скріншот, Від англ. «Screenshot» (screen – екран, зображення на екрані, кадр, вміст екрану; shot – знімок миттєвого стану) – знімок вмісту екрана монітора. Скріншоти дозволяють наочно проілюструвати роботу будь-якої програми, розкрити послідовність дій, наприклад, при установці апаратного або программного забезпечення. Скріншотами часто ілюструють свої статті та книги автори (причому, як в цифровому вигляді, так і в «паперовому»).

Additional information