Звіт Бориславського міського територіального центру соціального обслуговування за 2017 рік

Бориславським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надаються соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги за місцем проживання.

 

Основними завданнями територіального центру є:

  • виявлення громадян  похилого віку, інвалідів, які  не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, а також громадян, які перебувають у складній життєвій ситуації, якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні;
  • забезпечення якісного надання соціальних послуг;
  • установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, з метою  сприяння в здійсненні соціального обслуговування (наданні соціальних послуг) підопічним терцентру.

 

Станом на 01.12.2017р. виявлені 904 особи, з числа пенсіонерів, інвалідів та малозабезпечених багатодітних сімей, які потребують соціальних послуг.

 

Фактично за звітний період 2017 року територіальним центром надано соціальних послуг 733 особам.

 

Згідно електронної бази даних у Бориславському територіальному центрі на обліку перебуває 680 одиноких непрацездатних громадян м. Борислава та смт. Східниця, у яких немає близьких родичів, які згідно чинного законодавства мають здійснювати догляд.

 

У Бориславському міському територіальному центрі функціонують два відділення:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

 

Відділення соціальної допомоги вдома


Згідно штатного розпису станом на 01.12.2017 року у відділенні соціальної допомоги вдома: 1 одиниця посади завідувача відділення соціальної допомоги вдома,1 одиниця посади сестри медичної та 17,5 посад соціальних робітників, з них 2 посади соціальних робітників у смт Східниця.

 

Виявлено 317 осіб, які потребують обслуговування у відділенні соц. допомоги вдома.

 

Впродовж звітного періоду 2017 року 218 одиноких непрацездатних громадян отримали 42320 одиниць соціальних послуг, з них у сільській місцевості 20 осіб – 4535 соціальних послуг.

 

За звітній період прийнято на обслуговування у відділення 25 осіб. Припинено соціальне обслуговування 24 одиноких непрацездатних громадян  у зв’язку зі смертю.

 

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги


Згідно штатного розпису станом на 01.12.2017 року: 1 одиниця посади заввідділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, 0.5 одиниці посади соціального працівника, 0,5 одиниці посади перукаря та 0,5 одиниці посади швачки.

 

515 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах отримали матеріальну та натуральну допомогу, а саме:

  • продукти харчування – 248 осіб на суму 28,5 тис. грн.
  • одяг б/в — 129 осіб на суму 2,3 тис. грн.
  • засоби реабілітації – 5 осіб на суму 2,5 тис. грн.

З початку року відділенням надано допомоги у вигляді дитячого одягу б/в 12 багатодітним сім’ям на суму 0,6 тис. грн. Прання постільної білизни 42 послуги. Перукарем територіального центру надано послуг 284 людям похилого віку, в тому числі надано перукарських послуг вдома 74 особам. Швачкою територіального центру надано 401 послугу для 190 громадян.

 

Співпраця з підприємствами, громадськими та приватними організаціями, благодійними фондами

 

Завдяки співпраці з благодійниками підопічні територіального центру отримали натуральну допомогу на суму 141,8 тис. грн.

 

Бориславський територіальний центр єдиний в області, який завдяки спонсорам, має можливість безкоштовно харчувати близько 60 підопічних. ЛОФ БД «ХЕВРА» тричі в тиждень надає безкоштовні обіди 15 одиноким малозабезпеченим пенсіонерам на суму 37,9 тис. грн. Завдяки благодійнику Володимиру Голобутовському 45 малозабезпечених одиноких пенсіонерів отримали за звітній період 2017 р. безкоштовні гарячі обіди на суму 66,2 тис. грн.

 

З нагоди Різдвяних свят видано 180 продуктових наборів на суму 11,5тис.грн. одиноким  непрацездатним громадянам. Спонсором цієї акції був приватний підприємець В. Голобутовський.

 

З нагоди Великодніх свят  видано 240 продуктових наборів на суму 17,4 тис. грн. одиноким непрацездатним громадянам. Спонсорами цієї акції були підприємець І. Михаць, приватний підприємець В. Голобутовський, ПАТ Бориславський завод «РЕМА».

 

Місійне товариство «Вістка миру» 2017 році надало допомогу у вигляді одягу та взуття б/в та засобів реабілітації на суму 6,5 тис.грн.

 

Цього року до співпраці з терцентром долучилися працівники курортного комплексу «Ріксос Прикарпаття», які надали натуральну допомогу у вигляді продуктів харчування та медикаментів на суму 2,3 тис. грн.

 

Територіальний центр співпрацює з благодійним фондом «Карітас – Борислав», в якому надаються соціальні послуги 50 особам, з числа ветеранів війни, інвалідів та людям літнього віку.

 

Іноваційні форми надання соціальних послуг:

- мультидисциплінарною командою було здійснено виїзди на дому до 25 осіб похилого віку.

- робота «мобільного соціального офісу» при Бориславському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), дала змогу для вирішення проблем підопічних залучати спеціалістів з інших установ (пенсійний фонд, управління праці та соціального захисту населення, медична установа). Під час роботи виїзного мобільного офісу було надано послуги 36 особам, з них:

1) 8 особам встановлено І групу інвалідності;

2) 12 осіб взято на обслуговування у відділення соціальної допомоги вдома;

3) 2 особи оформлені у будинок-інтернат геронтологічного типу.

 

У 2017 році налагоджена співпраця з підприємством «Версавія» товариства інвалідів РОК по виготовленню ортопедичного взуття для інвалідів, що дало змогу 12 особам отримати безкоштовно ортопедичне взуття.

 

Робота з учасниками АТО та їх сім’ями


5 працівників територіального центру проводять комунікацію з 51 учасником АТО.

 

На прохання Бориславського міського територіального центру п. Леся Голубінка із Австралії, на волонтерських засадах, проводила терапію «Bowen therapy» для 7 учасників АТО.

 

Перспективи розвитку територіального центру на 2018 рік


У 2018 році Бориславським міським територіальним центром планується надання платних соціальних послуг на підставі Положення «Про надання платних соціальних послуг відділеннями Бориславського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

Н.Й. Штереб,

директор територіального центру

Additional information