Звіт за 2017 рік відділу ведення державного реєстру виборців

Основними завданнями відділу ведення ДРВ є:

- ведення персоніфікованого обліку громадян України, які користуються виборчим правом і зареєстровані за місцем проживання у м.Бориславі та смт Східниця;

- складання і подання до дільничних виборчих комісій попередніх та уточнених списків виборців на виборах усіх рівнів та референдумах.

 

В роботі відділу використовуються три основні програмні ресурси.

 

1. Веб-сайт Державного реєстру виборців:

в ньому містяться дані про органи ведення Реєстру по Україні, відомості про персональний склад Служби розпорядника Реєстру, відділів адміністрування та відділів ДРВ. На сайті розміщена аналітика нормативно-правових актів, інформація про адміністративно-територіальний поділ сучасної України. Є інформаційна сторінка “Форум”, де відбувається інтерактивне спілкування між працівниками відділів з питань обміну досвіду та вирішення практичних завдань. Сторінка “Новини” дозволяє знайомитися з певними нововведеннями в процесі поточної роботи.

 

2. Електронна пошта:

Відбуваються взаємні комунікації між відділами, головне зі службою розпорядника Реєстру (тобто ЦВК) та службою адміністрування Реєстру Львівської обласної державної адміністрації.

 

3. Основним “робочим інструментом” є Аналітична інформаційно-телекомунікаційна система “Державний реєстр виборців”:

Дана програма дозволяє здійснювати понад 80 електронних операцій в режимі читання та записування протягом дії системної програми, тобто щодня з 08.00 до 19.00 год. У виборчий період до 23.00 години без вихідних днів. Для практичної роботи застосовуються вісім основних функціональних блоків, які дозволяють забезпечувати найдосконаліший в Україні персоніфікований облік громадян.

 

Будь-яка дія органу ведення Реєстру чітко фіксується в електронному вигляді. Кожен запис підтверджується відповідним наказом начальника відділу. Система обліку електронної фіксації відповідних документів  передбачає 179 варіантів  наказів, звітів та допоміжних розпорядчих актів різного формату.

 

Станом на 31 грудня 2017 р. по відділу ведення ДРВ Бориславської міської ради зафіксовано 31569 записів у Реєстрі, зроблених, починаючи з липня 2009 року. На обліку перебувають 29064 виборців. З них — 28517 мають виборчу адресу.

 

У плані підвищення кваліфікаційного рівня працівники відділу взяли участь в обласному семінарі з питань підтримки тимчасово-переміщених осіб. (Сколе, червень 2017р.) Протягом звітного періоду здано по 12 контрольних тестів, які стосуються питань нормативно-правового забезпечення діяльності органів ведення ДРВ, роботи  в автоматизованій інформаційно-телекомунікативній системі «Державний реєстр виборців», програмних комплексів, що є допоміжними факторами у забезпеченні ефективного функціонування підрозділу.

 

Основним завданням 2017 року було забезпечення якісного персоніфікованого обліку виборців. За звітний період до бази даних Реєстру внесено і опрацьовано 203 відомості періодичного поновлення. Зокрема, до Реєстру включено 315 осіб, яким протягом року досягли 18-літнього віку. Завдяки співпраці з суб’єктами подання виявлено 46 осіб, яких до цього не було у Реєстрі.

 

Щодо міграційної ситуації, то за даними Реєстру своє проживання у Бориславі та смт Східниця зареєстрували 587 осіб, натомість 300 виборців знялися з реєстрації. Зафіксовано два випадки визнання судом осіб недієздатними. Сумною статистикою є констатація факту, що також відображено у Реєстрі виборців, є те, що протягом року у місті та селищі померли 487 громадян.

 

Значний обсяг робіт по відділу було виконано у плані перевірки достовірності  та уточнення персональних даних виборців, отриманих в ході реалізації заходів періодичного поновлення бази даних Реєстру. Загалом вчинено близько двох тисяч електронних операцій з фіксацією внесених змін наказом начальника відділу.

 

У 2017 році працівники відділу виконували доручення ЦВК та органу адміністрування ДРВ Львівської ОДА. Зокрема здійснено перевірку будинків, у яких не вказано орієнтовну кількість приміщень, початок або кінець діапазону нумерації квартир. Перевірено 1397 будинків. Протягом жовтня –листопада уточнювалися персональні дані виборців, яким виповнилося 80 років і більше. Перевірено понад 1400 записів. Виявлені неточності усунуто.

 

Щомісячно ЦВК здійснює моніторинг структур, підпорядкованих Розпоряднику реєстру виборців. Рейтингова оцінка з’являється в результаті відстеження 27 основних параметрів. За підсумками року середній бал за 12-ти бальною шкалою по відділу ДРВ Бориславської міської ради складає 11,35, що дозволяє підрозділу постійно перебувати у числі провідних відділів ДРВ Львівської області.

Additional information