22 січня - День Соборності України!

22 січня 1919 року офіційно були об’єднані Українська та Західноукраїнська народні республіки, що задокументовано підписанням Акта возз’єднання республік. У 1919 році 22 січня на Софійській площі тисячі киян зібралися, щоб відсвяткувати подію. Іван Огієнко підготував у День соборності України сценарій для всенародного святкування з нагоди річниці IV Універсалу УНР і народження соборної України. В універсалі Директорії значилося: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна…».

 

Сьогодні, як і сто років тому, нам знову приходиться відстоювати нашу соборність та незалежність зі зброєю в руках на сході рідної Батьківщини, адже те, що має бути цілим і з’єднувалось надзвичайними зусиллями не повинно бути нарізно, а спільно будувати міцну та сильну державу, адже лише в єдності наша сила.

 

Тому з нагоди свята дозвольте привітати усіх борців за волю України, за її соборність та незалежність, а також усіх бориславців, східничан та гостей нашого краю. Бажаю вам усім миру та злагоди у ваших родинах, міцного здоров’я та благополуччя, мирного неба та щасливого життя на славу рідної України.

 

Ігор Яворський,

міський голова

Additional information