Урочистий вечір-концерт «День Соборності України!»

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

 

22 січня у сесійній залі Бориславської міської ради для бориславців відбувся урочистий вечір-концерт «День Соборності України!». Адже саме в цей день весь український народ відзначає 99-ту річницю проголошення Соборності України.

 

Ведуча заходу, провідний методист Бориславської МЦБС Божена Дмитришин наголосила, що День Соборності України – це свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

 

Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято. Але сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це й привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна.

 

Листопад 2013 – лютий 2014 р. – «Революція гідності», неоголошена війна на Сході України… Ці події тривожать і не залишають байдужими жодного громадянина України. І тому кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану, і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня» – Вербицький Юрій, Нігоян Сергій, Жизневський Михайло, Сеник Роман та багато багато інших Героїв Небесної Сотні.

 

Напередодні Дня Соборності України (16 січня) ми особливо вшановуємо захисників Донецького аеропорту. Бо героїчна оборона Донецького аеропорту стала символом незламності та мужності українських військових і тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. Вони, як і їхні попередники майже 100 років тому, доводять, що славному козацькому роду нема переводу. Низький уклін їм за звитягу, а нашій державі — перемоги, злагоди, миру й процвітання на своїй, Богом даній, землі.

 

Вкраїно - богине! Вкраїно - кохана,

Молитва боляща, розтерзана рано...

Я лину до Бога, бо вмію літати,

Я буду молитись, я буду благати,

За тебе, Вкраїно, за тебе, свободо,

За долю пресвітлу вкраїнському роду.

Я вірю: Всевишній і Діва Марія...

Почують молитву, молитву надії…

 

До спільної молитви за Україну і український народ було запрошено о. Олега Смереку та о. Миколу Пишковича. Всі присутні у залі звернулися до Господа з проханням за мир і єдність в Україні та героїв, які віддали своє життя за неї. Бо Україна – наш рідний край, земля з багатовіковою історією, дорога та мила серцю кожного із нас.

 

Символічні вінки шани та пам’яті до меморіальних знаків борцям за волю України: воїнам УПА, провіднику нації Степану Бандері та Героям Небесної Сотні від громади нашого міста урочисто поклали відмінники навчання Бориславської державної гімназії Софія Підлубна, Григорій Жгута, Мар’ян Герцан.

 

До слова було запрошено заступника міського голови пані Роксоляну Гарасимів, яка у своєму виступі наголосила, що найболючішою проблемою сьогодні залишається питання єдності та неподільності України. Кровоточать рани наших сердець з приводу того, що відбувається на Сході нашої держави. Не висихають сльози на очах матерів, сини яких захищають єдність і незалежність рідної землі. Бо вже четвертий рік українські бійці на теренах Східної України жертвують своїм життям та відстоюють не лише незалежність, а й соборність України.

 

Доповідь «День Соборності – сила нашої держави в єдності українських земель» виголосив заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії ЗОШ №5 Олег Луцишин.

 

Вірш Івана Кушніра «До Дня Злуки» прочитала членкиня військово-патріотичного гуртка «Джура», учениця ЗОШ №7 Софія Пишкович. Вірш Дмитра Чередниченка «Єдина Україна» прочитала членкиня військово-патріотичного гуртка «Джура», студентка Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Ірина Дейнега.

 

Урочистий вечір-концерт продовжив виступ народного гурту «Бориславські батяри», у виконанні якого прозвучали пісні: «Вперед, побратими, вперед!», «Ой ударила куля», «Ой у лузі червона калина» та «Я - українець».

 

У виконанні гурту викладачів Бориславської дитячої школи мистецтв прозвучав духовний гімн України "Боже великий, єдиний".

 

Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ зможемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

І козаки, й стрільці січові

За тебе гинули в полях.

У небесах сузір'я Лева

Нам світить на Чумацький Шлях.

Стражденна чаєчко-небого,

Єдині два твої крила.

Виходим, нене, у дорогу,

Аби ти вільною була.

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на світі в нас одна.

 

Після завершення урочистого вечора-концерту «День Соборності України» активне молоде покоління та всі присутні вийшли на площу перед міською радою та взяли участь у флешмобі «Зупиніть війну! Україна соборна!», який відбувся у всіх куточках нашої країни, щоб знову доказати, що народжені в Україні, будуть боротися пліч-о-пліч за права і свободи всього українського суспільства.

 

Над озвученням заходу працював звукооператор міського Палацу культури Андрій Калин.

 

Божена Дмитришин,

провідний методист Бориславської МЦБС.

Additional information