29 січня - Бій на станції Крути

29 січня – особливий день для Української історії, адже саме сьогодні відзначається 100-річчя бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. У той день на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію. Українців під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 осіб. На сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Та втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.

 

Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

 

Тому у цей день, шановні захисники, прийміть слова вдячності та низький уклін за вашу жертовність та відданість рідній Батьківщині, за те, що захищаєте наше життя в ім’я майбутнього України.

 

Слава Україні! Героям Слава!

 

Ігор ЯВОРСЬКИЙ,

міський голова

Additional information