«Вічна слава в кетягах калини»

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

 

Відзначаючи 100-річчя бою під Крутами в бібліотеці-філії №5 для дітей було проведено  історичну  годину «Вічна слава в кетягах калини».

 

 

Ведучі заходу Хома Вікторія  (ЗОШ №1,8-А кл.) та Коцаба Денис  (ЗОШ №7, 9кл.) повернули нас у той важкий і трагічний час для нашої держави.

 

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української держави.

 

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

 

Під Крутами там молоде юнацтво

На прю криваву з ворогами стало.

За Україну, славу, честь й багатство

Життя юнацьке своє там віддало.

 

Тоді на захист молодої Української Республіки виступили 300 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вузів та бійців вільного козацтва. Це був цвіт тодішньої української патріотичної молоді, цвіт молодої нації. Вони назавжди залишилися молодими, поклавши буйні голови в нерівній боротьбі з більшовицькою інтервенцією.

 

Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу. У масштабах всесвітньої історії ця битва, може, й  незначна. Вона не є зразком військового мистецтва. Проте вона – символ  нескореного духу нашої нації.

 

Читці, члени клубу «Юні друзі книги»: Сітек Аліна (БДГ 4Б (8б) кл.), Кропивницька Василина (ЗОШ №5, 8Б кл.), Фіненко Марія (ЗОШ №5, 8Б кл.), Яців Сніжана (ЗОШ №5, 7Б кл.), Яців Діана (ЗОШ №5, 8Б кл.), Пігур Наталя (ЗОШ №4, 5-в кл.), Курпель Іванна (ЗОШ №4, 6А кл.) декламували поезію присвячену героям Крут. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. Крути ввійшли в історію України як символ національної честі.

 

Ті, хто загинув у битві під Кругами назавжди залишаться в нашій пам'яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі.

 

Слава,слава Україні і її народу,

Що своїм життям безцінним

захищав свободу,

Щодо відну самостійність

розумом відстояв-,

Тричі слава Україні і її героям.

 

Анна Чіхрак,

бібліотекар бібліотеки-філії №5 для дітей Бориславської МЦБС.

Additional information