Червона сова: нова смертельна гра для підлітків набирає обертів в Україні

"Червона сова" – це нова суїцидальна гра для підлітків. Її поширюють у забороненій в Україні соцмережі "ВКонтакте". Наразі в цій соцмережі діє сім груп "Сови". Час від часу деякі з них блокують, але вони знову відновлюють свою діяльність. При цьому групи – закриті, і заявки на вступ приймають лише від дітей!

 

"Червона сова" почала набирати оберти в соцмережах недавно, і завдяки російським блогерам, які "заробляють" собі перегляди на цій темі, гра вийшла за межі інтернету і стала справді небезпечною.

 

Правила "Червоної сови"

 

Ось як "грають" у "Червону сову": в особисті повідомлення "ВКонтакте" підлітку пише загадковий "куратор" і каже, що потрібно "Не спати 12 днів". Під час гри куратор перевіряє гравця словами "Сова не спить?". Відповідати потрібно "Сова ніколи не спить".

 

На додачу, "гравець" завжди має бути в онлайні, а коли "куратор" надсилає відео – його потрібно відразу подивитися. Виконуєш завдання, не спиш 12 днів – і тоді нібито отримуєш "приз".

 

Майбутніх жертв "куратори" шукають через друзів "гравців" або просто в соцмережах. Одним із перших діти отримують завдання розповісти про однокласників та рідних. Наступне завдання у "Червоній сові" – залучити їх до групи смерті.

 

Основні поради, як вберегти дитину від "Червоної сови"

 

Батьки, ви мусите стежити за станом своїх дітей. Ці ознаки в їхній поведінці можуть свідчити про те, що ваше дитя почало грати в "Червону сову":

- відчуженість;

- втома;

- постійно хоче спати;

- сидить в мережі посеред ночі;

- з'являються порізи на руках.

 

Якщо ви помітили це в дитини – не кричіть на неї! Краще відверто та щиро поговоріть з нею. Переконайте, що ви допоможете їй покинути гру та захистите від "кураторів". Головне – не панікуйте, а зробіть усе можливе, щоб вберегти свою дитину.

 

Якщо Вам потрібна професійна допомога звертайтесь у службу у справах дітей Бориславської міської ради, а ми допоможемо та порадимо до кого звернутись, щоб Вашій дитині не було загрози життю та здоров’ю!

 

Шановні батьки, будьте друзями своїм дітям, проявляйте до них розуміння та не забувайте часто говорити їм про, те що Ви їх любите!

 

Наша адреса: вул. Карпатська Брама, 14 м. Борислав (приміщення податкової інспекції, 1-ий під’їзд, 4-ий поверх) , телефон: 0324852236.

 

Ганна Подставек,

начальник служби у справах дітей

Additional information