Дискусія про цінності Нової української школи

Минулого вівторка, 6 березня, в Бориславській ЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 методистом методичного кабінету з початкової освіти Ярославою Демко було організовано цікаву зустріч вчителів початкових класів, що з 1 вересня 2018 року навчатимуть бориславських першокласників, з учасниками проекту «Простір освітніх ініціатив».

 

В рамках цього проекту Український католицький університет уже з січня місяця цього року проводить в Україні серії тематичних дискусій про цінності Нової української школи та роль вчителя у ретрансляції цих цінностей.  От і на запрошення методиста Я. Демко в Борислав приїхали менеджер проекту «Простір освітніх ініціатив», викладач Львівського католицького університету Ольга Матійчук, казкотерапевт, дитячий психолог Львівської креативної міжнародної дитячої школи Олена Петрушкевич та вчитель початкових класів Львівського ЗЗСО № 27, яка пілотує Новий державний стандарт з 1 вересня 2017 року, Наталія Яйко.

 

До участі в дискусії Я. Демко запросила заступників директорів з навчально-виховної роботи, що відповідають за роботу в початкових класах, методиста з виховної роботи Орисю Піхоту та вчителів початкових класів з м. Трускавця на чолі з методистом з початкової освіти Наталією Томашівською.

 

В ході зустрічі менеджер проекту Ольга Матійчук зосередила увагу на обговоренні цінностей Концепції нової української школи, ділилася враженнями від побаченого у фінських навчальних закладах та провела паралель з підходами і цінностями європейської освіти.

 

На моделях поведінки, що ретранслюватимуть та формуватимуть цінності учня, відповідно до Концепції нової української школи, акцентувала увагу Олена Петрушкевич, дитячий психолог та казкотерапевт. Вона провела майстер-клас по вивченню українських казок у площині компетентнісного підходу.

 

Майстер-клас «Я досліджую, експериментую, спостерігаю» із застосування різних ігор у навчально-виховному процесі в початковій школі провела Наталія Яйко, яка працювала у Львівській «Школі радості», за принципом «Лицем до дитини» та зараз веде 1-й клас за Новим держстандартом початкової освіти. Вона запросила присутніх ознайомитися з її сайтом «Освітня ініціатива» та долучитися до групи у ФБ «Вчительські закамарки», а також запропонувала бориславським освітянам відвідати Львівську «Школу радості».

 

Зустріч пройшла в теплій, дружній і творчій обстановці. Учасники активно дискутували, висловлювали свої думки та брали участь у майстер-класах.

Additional information