Відбулися громадські слухання стосовно встановлення тарифів на послуги КП "Вододар"

Вчора, 13 березня, відбулися громадські слухання про обговорення проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення комунальному підприємству «Вододар».

 

Даним проектом рішення передбачається встановлення тарифу на водопостачання в місті Бориславі в розмірі 26,75 грн/м3. Водночас пропонується для населення компенсувати частину витрат з міського бюджету в розмірі 13,00 грн/м3. Таким чином тариф на водопостачання для населення пропонується встановити у розмірі 13,75 грн/м3.

 

Зважаючи на вимогу Дрогобицького водоканалу, який займається очисткою стоків, тариф на водовідведення різко збільшується з 2,14 грн/м3 до 12,94 грн/м3, з яких 7,58 грн/м3 піде на проплату Дрогобичводоканалу.

 

Питання зміни тарифу на водопостачання та водовідведення у місті є гострим та болючим для бориславців, тому у сесійні залі зібралось чимало громадян, які прийшли отримати відповіді на хвилюючі запитання стосовно цієї теми.

 

Громадські слухання розпочав міський голова Ігор Яворський, який повідомив, що з 1 квітня 2018 року надавачем послуг з водопостачання та водовідведення стає КП «Вододар», а також розповів про основні причини зростання тарифу для «Вододару» порівняно із тим, який існує на сьогодні для КП «Бориславводоканал». Зважаючи на доволі високий оголошений «Вододаром» тариф, міський голова запропонував передбачити у проекті рішення відшкодування витрат для населення з міського бюджету комунальному підприємству. Таким чином загальний тариф для населення на водопостачання та водовідведення з урахуванням компенсації міським бюджетом становитиме 26,69 грн/м3.

 

Начальник відділу економіки та торгівлі міської ради Лев Попель розповів про процедуру затвердження нових тарифів згідно вимог діючого законодавства та про обґрунтування поданих КП «Вододар» розрахунків.

 

Багато присутніх на обговоренні бориславців були незадоволені запропонованими тарифами та доволі критично відгукувалися не лише стосовно цього проекту рішення, а й неефективної роботи бориславського водоканалу. Зокрема висловлювалися претензії щодо зриву графіків водопостачання та якості самої води. Було поставлено багато запитань як керівництву міста, так і представникам КП «Бориславводоканал».

 

В обговоренні взяли участь депутати міської ради Ігор Тарновецький та Богдан Городиський, які розуміли незадоволення громади, але також визнали і необхідність збільшення тарифу для забезпечення стабільної роботи підприємства та підвищення якості водопостачання.

 

Виступили на слуханнях і самі працівники КП «Бориславводоканал», які розповіли про заборгованість із заробітної плати і важкі умови роботи працівників.

 

Сьогодні, 14 березня, відбудеться засідання виконавчого комітету, на якому буде прийматися рішення про встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення комунальному підприємству «Вододар». Члени виконкому, більшість із яких були присутні на громадських слуханнях, під час обговорення та голосування за даний проект рішення повинні взяти до уваги усі зауваження та пропозиції, які були висловленні вчора, і прийняти відповідне рішення.

 

Additional information