Збережи своє життя і здоров'я!

У всьому світі рак молочних залоз та шийки матки займають відповідно 1 та 2 місця по захворюваності  і смертності жінок. Біді легко запобігти, якщо вчасно пройти профілактичне обстеження. Багато жінок відкладають візит до гінеколога, мотивуючи тим, що їх нічого не турбує (настала менопауза, немає статевого життя тощо). Та всі ці чинники не мають ніякого значення.

 

Рак на ранніх стадіях, коли його можна повністю вилікувати, абсолютно нічим себе не проявляє. Коли з'являються симптоми (кровомазання, біль, дискомфорт, порушення сечовипускання) — це, як правило, вже запущені форми хвороби, лікування яких складне, коштовне і не завжди ефективне. Крім того, на рак шийки матки мають шанс захворіти і зовсім молоді жінки, особливо з групи ризику (ранній початок статевого життя, зміна статевих партнерів, імунодефіцитні стани).

 

На сьогоднішній день у Львівській області успішно працює проект впровадження протипухлинних технологій, що має на меті запровадити систематичне безкоштовне скринінгове обстеження жінок на предмет змін у грудній залозі та шийці матки. На кошти, виділені Світовим банком, створені міжрайонні скринінгові центри, оснащені якісною апаратурою (Львів, Дрогобич, Стрий, Самбір, Червоноград).

 

Адміністрація ЦМЛ м. Борислава та колектив лікарів-гінекологів настирливо закликають кожну жінку регіону прийти в жіночу консультацію і обстежитися. Процедура безболісна, нетривала і безкоштовна.

 

Любі жінки, пам'ятайте, що здоров'я — безцінний скарб. Вашим дітям потрібна здорова мама!

Additional information